کسب و کارهای دیجیتال به حوزه محصولات کشاورزی وارد می‌شوند 


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ توزیع محصولات کشاورزی و تحویل به موقع آن‌ها به بازارهای هدف در داخل و خارج کشور با رویکرد سنتی و از طریق واسطه‌های غیرضروری، بخش قابل توجهی از قیمت تمام‌شده این محصولات را به خود اختصاص می‌دهد. این کار علاوه بر افزایش دورریز میوه و محصولات کشاورزی، هزینه‌های قابل توجهی را نیز به مصرف‌کنندگان نهایی تحمیل می‌کند.

 پرویز کرمی، مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: توسعه بسترهای اطلاعاتی و به‌ویژه موبایل و اینترنت در سراسر کشور و همچنین تجربه راه‌اندازی کسب‌وکارهای خدماتی نوآورانه در سایر حوزه‌ها و کشورها، حاکی از آن است که در صورت طراحی مدل‌های کسب‌وکار مناسب و با تکیه بر افراد و گروه‌های خلاق، توانمند و پرانگیزه با تکیه بر بستر فناوری اطلاعات می‌توان با تسهیل و تسریع فرایند توزیع محصولات کشاورزی و از طریق حذف واسطه‌های غیرضروری، گام‌های جدی در راستای ساماندهی بازار میوه و محصولات کشاورزی برداشت.

امکان حضور تمامی اقشار به صورت رایگان

کرمی با اشاره به حمایت معاونت علمی و فناوری از کسب و کارهای فناورانه در راستای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان گفت: بر اساس همین رویکرد، ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان به دنبال حمایت از طراحی و راه‌اندازی «کسب‌وکارهای دیجیتال در حوزه توزیع محصولات کشاورزی و میوه» توسط افراد یا گروه‌های علاقه‌مند است.

وی افزود: کارآفرینان و مبتکران، شرکت‏های دانش‏ بنیان، دانشجویان و اعضای هیات علمی، و دیگر افراد علاقه‌مند از داخل و خارج کشور می‌توانند در قالب انفرادی یا گروهی در این چالش شرکت کنند.

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری با بیان این‌که شرکت در این چالش برای همه علاقمندان آزاد و رایگان است، اظهار کرد: چالش پیش‌رو در ۳ مرحله برگزار می‌شود که فرآیند ثبت‌نام مرحله اول آن از ابتدای خرداد ماه آغاز شده است.

مهلت ارسال تا اول تیرماه

وی با اشاره به مهلت ارسال طرح‏ کسب‌وکار تا تاریخ اول تیرماه از طریق نشانی www.ichallenge.ir به دبیرخانه این چالش گفت: طرح‌های کسب‌وکار ارسالی می‌بایست تا در قالب معین قرار گرفته در سایت تهیه و ارسال شوند. 

حمایت‌های شتاب‌دهی از برگزیدگان

کرمی ادامه داد: شرکت‌کنندگانی که در این مرحله برگزیده شوند از حمایت‌ها و تسهیلاتی نظیر حضور در دوره‌های توانمندسازی برای آشنایی بیشتر با اصول و فنون کارآفرینی و راه‌اندازی کسب‌وکار بهره‌مند خواهند شد. در مرحله بعد صاحبان طرح‌های برگزیده می‌بایست تا پایلوتی از کسب و کار خود را (نظیر وب‌سایت، اپلیکیشن و یا سایر سرویس‌های دیجیتالی مشابه) ایجاد کنند. 

مشاور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: در پایان ۳ فرد یا گروه برتر چالش، علاوه بر دریافت جوایز نقدی، از حمایت‌های ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان برای راه اندازی کسب‌وکار خود طی یک فرایند شتاب‌دهی ۶ماهه بهره مند خواهند شد. 


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

موس جدید برای کنترل راحت تر تماس‌های ویدئویی
۵۰۰ هزار گوشی آیفون قاچاقی وارد ایران شد
مجوز فعالیت خدمات دهندگان اینترنت TD-LTE تمدید می‌شود
بررسی همترازی دبیر شورای فناوری اطلاعات با معاون وزیر در دولت