کلاهبرداری ده میلیون دلاری کارمند سابق اپل


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، بر اساس پرونده‌های دادگاه فدرال در سن خوزه، کالیفرنیا، دیرندرا پراساد از اعتماد به خود به عنوان خریدار محصولات زنجیره تأمین خدمات جهانی اپل برای کلاهبرداری از این شرکت سوءاستفاده کرده و با پنج اتهام جنایی روبرو است.

دادستان‌ها گفتند که پراساد به عنوان خریدار محصولات و خدمات اپل، با فروشندگان آنها مذاکره کرده و سفارش‌هایی را ارائه می داده و اپل بر اساس مبالغ فاکتوری که در سیستم خرید وی وارد شده بود، پرداخت‌ها را انجام می‌داد.

پراساد ظاهراً با گرفتن رشوه، سرقت قطعات با استفاده از دستورالعمل‌های مخدوش و غلط تعمیر، و وادار کردن اپل برای پرداخت هزینه خرید اقلام و خدماتی که هرگز دریافت نکرده بود، از اپل کلاهبرداری کرده است.

دادستان‌ها گفتند پراساد همچنین از پرداخت مالیات خودداری کرده و درآمدهای حاصل از فعالیت‌های خود را با پولشویی مخفی کرده است. اسناد دادگاه نشان می‌دهد که اپل در دسامبر ۲۰۱۸ او را پس از یک دهه کار اخراج کرد.

سوابق دادگاه نشان می‌دهد که دو فروشنده‌ای که با اپل همکاری می‌کردند و ظاهراً با پراساد در طرح‌های کلاهبردارانه وی همکاری داشتند، در ماه دسامبر به اتهامات خود اعتراف کردند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند
ابداع اپلیکیشنی برای حمل و نقل نابینایان با وسایل نقلیه عمومی
توئیتر به علت نقض حریم شخصی کاربران ۱۵۰ میلیون دلار غرامت می‌دهد