کلاهبردار ۱۰میلیون دلاری با ادعای تولید موبایل خارق العاده


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، یک مرد اهل ایالت یوتا آمریکا به مدت چند سال ادعا می‌کرد موبایل خارق العاده و جدیدی عرضه می‌کند، اما هیچگاه این کار را نکرد. اکنون دادستان آمریکا در این ایالت او را به کلاهبرداری متهم کرده است.

این فرد «چاد لئون سایرز» نام دارد و حدود ۳۰۰ سرمایه گذار را فریب داد تا ۱۰ میلیون دلار در پروژه سایگوس (Sygus) سرمایه گذاری کنند تا به موفقیتی چند میلیارد دلاری دست یابند.

اما او به جای استفاده از سرمایه جمع آوری شده برای ساخت موبایل، هزینه‌های شخصی و بدهی‌هایش را پرداخت کرد و پس از آن نیز با دریافت پول از سرمایه گذاران جدید، پول سرمایه گذاران قدیمی را بازپرداخت می‌کرد.

سایرز حدود ۲.۱۷ میلیون دلار از سرمایه جمع آوری شده را به عنوان هزینه اجاره یک دفتر، ۸۰۰ هزار دلار برای تسویه شکایات قانونی، ۵۰۰ هزار دلار هزینه‌های حقوقی، ۱۴۵ هزار دلار صرف خرید، سرگرمی و هزینه‌های شخصی و ۳۰۰ هزار دلار نیز برای پرداخت هزینه‌های کارت اعتباری خود صرف کرد.

طبق بیانیه دادستانی آمریکا سایرز از سال ۲۰۰۶ میلادی جمع آوری سرمایه را آغاز کرد و با استفاده از ایمیل، شبکه‌های اجتماعی از جمله توئیتر و خبرنامه‌های مخصوص سرمایه گذاران افراد را به سرمایه گذاری ترغیب و همچنین آپدیت‌هایی درباره رونمایی از موبایل منتشر می‌کرد.

این فرد در سال ۲۰۰۹ ادعا می‌کرد نخستین دستگاهVPhone کیبورد کشویی دارد و در سال ۲۰۱۵ میلادی در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی آمریکا طرحی از «سایگوس V2» را نشان داد.

اما این موبایل هیچ گاه ساخته نشد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس بوک و اینستاگرام هر کلیک کاربر را ردیابی می کنند
تولید ماهواره‌ های خیام ۲، خیام ۳ و خیام ۴ در ایران
آمریکا جمع آوری داده توسط دوربینهای نظارتی را قانونمند می کند
بررسی علل ناکامی آمریکا در مقابله با فناوری‌های چینی