کمپین خلاقانه آئودی با شبکه اجتماعی اینستاگرام


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

 در این فیلم کوتاه می‌بینیم که چگونه شرکت آئودی با با یک کمپین خلاقانه و استفاده از هم‌افزایی و بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی – در این مورد شبکه اینستاگرام – نام خودش را بیش‌ازپیش مطرح می‌کند و مردم برای شرکت کردن در آن و برنده شدن به تب‌وتاب می‌اندازد.

 

در این کمپین خلاقانه شرکت آئودی می‌خواست مردم را تشویق به سیاحت و کاوش بیشتر نسبت به گذشته کند. آن‌ها می‌دیدند که مردم در شبکه اینستاگرام همواره اقدام به ارسال تصاویر کسل‌کننده از همان مکان‌های دیدنی می‌کردند که دیگران پیش از آن‌ها تصویری از آن را منتشر کرده بودند. بنابراین با کمک یک آژانس تبلیغاتی سوئدی به نام Åkestam Holst اقدام به راه‌اندازی یک سایت کوچک و فرعی کردند که به‌راحتی نشان می‌داد که بیشترین تعداد تصاویر منتشرشده در شبکه اینستاگرام از کدام مناطق کشو سوئد تهیه‌شده بودند. سپس اقدام به تشویق مردم سوئد به سیاحت بیشتر نسبت به قبل و تهیه تصاویر بیشتر از مناطق کمتر دیده‌شده و انتشار آن‌ها با استفاده از هشتک #Catchtheunseen با مفهوم دیدن مناطق دیده نشده کردند.

 

کمپین خلاقانه

 

پس از آپلود کردن عکسی با این هشتک و همچنین اشاره کردن به برند آئودی به‌صورت @AudiSweden در توضیح تصویر، این الگوریتم قادر به پیدا کردن نزدیک‌ترین عکس تگ شده به آن تشخیص فاصله از آن منطقه می‌کرد. برنده این مسابقه کسی نبود جز کسی که عکسی را از دورترین منطقه نسبت به بقیه تهیه‌کرده و در این شبکه منتشر کرده بود.

 

این کمپین خلاقانه برای برند آئودی یک موفقیت بسیار بزرگ به‌ حساب می‌آید، چراکه موجب شده تا این برند در شبکه اینستاگرام به بیش از ۵۰۰۰۰۰ کاربر دسترسی پیداکرده و با آن‌ها ارتباط برقرار کند. برند این کمپین یک تصویر فوق‌العاده را تهیه و پس از انتشار تگ کرده بود که از نزدیک‌ترین تصویر به محل خودش بیش از ۸ مایل فاصله داشت. البته ناگفته نماند که این برنده خوش و حامی برند آئودی برنده یک دستگاه خودرو آئودی Q7 هم شده است.

 

 

آژانس تبلیغاتی: Åkestam Holst

کارگردان هنری: Michal Sitkiewicz

تهیه‌کننده: Johan Eklund

طراح گرافیک: Torbjörn Krantz

توسعه‌دهنده وب: Kalle Peterz

برنامه‌ریز: Jerker Winterکلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

پاسخی بگذارید