کمپ برنامه نویسی برای دبیرستانی‌ها برگزار می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، مشکات اسدی مشاور رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در حوزه توانمندسازی اجتماعی گفت: آمادگی همکاری با آموزش و پرورش را برای تربیت نیروی انسانی و دبیر متخصص در حوزه فناوری اطلاعات داریم.

وی با بیان اینکه وزارت ارتباطات با آخرین دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات آشنا است و با رصد مدام این حوزه آمادگی لازم برای کمک به دیگر بخش ها را دارد، افزود: در حوزه آموزش و فناوری اطلاعات از دو وجه شامل آموزش ICT و ICT به عنوان ابزاری برای آموزش، به موضوع نگاه می کنیم که در وجه نخست، بزرگترین دغدغه ما عدم تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص است.

اسدی با اشاره به مهارت فناوری اطلاعات گفت: نیروهایی که تربیت می شوند نمی توانند در بازار کار مفید باشند زیرا مهارت هایی که باید بیاموزند را در مدرسه نمی آموزند. در حوزه کارآفرینی وزارت آموزش و پرورش محتوا را هم فراهم کرده و زیست بوم کسب و کار نیز در کتاب توضیح داده می شود. اما در بدنه آموزش و پرورش نیروی متخصصی که بتواند این کتاب را به نحوا احسن آموزش دهد وجود ندارد .

وی ادامه داد: سال گذشته با همکاری وزارت آموزش و پرورش در زمینه برنامه نویسی و کارآفرینی توانستیم حدود ۳۰۰۰ دانش آموز تربیت کنیم. اما سوال اینجاست که در بهترین حالت همکاری اگراین عدد به ۳۰ هزار برسد، آیا ۳۰ هزار دانش آموز برای ورود به بازار کار کفایت می کند؟ از نظر ما خیر.

مشاور رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در حوزه توانمندسازی اجتماعی خاطرنشان کرد: برای آنکه این آموزش ها قابلیت تعمیم به همه کشور را داشته باشد باید در تربیت و مهارت آموزی معلم ها کمک کنیم تا آنان بتوانند با توجه به محتوایی که وجود دارد به درستی تربیت و آموزش دانش آموزان را انجام دهند.
وی با بیان اینکه ما آمادگی همکاری با آموزش و پرورش را برای تربیت نیروی انسانی و دبیر متخصص داریم گفت: تحولات حوزه فناوری اطلاعات بسیار سریع است. وزارت ارتباطات با آخرین دستاوردهای حوزه اطلاعات آشنا است و میتوانیم این حوزه ها را رصد کرده و به دیگر بخش ها کمک کنیم.

نماینده سازمان فناوری اطلاعات افزود: البته مشکل در حوزه های مختلف دیگری هم وجود دارد؛ اما یکی از راهکارهای ما آموزش نیروی متخصص است. اگر کتاب فناوری اطلاعات در همه مدارس اجرا می شود، آموزش و پرورش می تواند به ازای هر مدرسه یک معلم به ما معرفی کند تا تحت آموزش های ما قرار بگیرد تا جایی که مطمئن شویم مثلا یک معلم فیزیک درس فناوری نمی دهد. می توانیم برای هر معلم ۲۵ ساعت آموزش کارآفرینی با تاکید روی حوزه فناوری اطلاعات داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ما کمپ برنامه نویسی برای دختران و پسران با تمرکز بر دبیرستانی ها داشتیم و خروجی خیلی خوب بود گفت: در سال جدید نیز در سراسر کشور این رویدادها را خواهیم داشت. بالای ۷۰ تا ۸۰ درصد نیروهایی که وزارت ارتباطات را در این رویدادها کمک کردند در راستای مسئولیت اجتماعی بوده است. شرط ما برای شرکت در این رویدادها، تمرکز بر مناطق کم برخوردار بوده است و سال آینده رویداد برنامه نویسی را برگزار خواهیم کرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

احراز هویت خریداران سیم کارت با رمز یکبار مصرف قانونی شد
همراه اول شبکه تلفن همراه سیستان و بلوچستان را نوسازی می‌کند
مصوبه ممنوعیت خروج داده از کشور اجرایی نشد
رویکرد مرکز ملی فضای مجازی در رابطه با منظومه‌های ماهواره‌ای