«کمیته زنان صنعت فضایی» تشکیل شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، دکتر فاطمه نویدی رئیس کمیته زنان صنعت فضایی ایران هدف از تشکیل این کمیته را نگاه ویژه به توانمندی‌ها و تجربیات تخصصی بانوان پژوهشگر و دست‌اندرکار حوزه فضایی کشور و برنامه‌ریزی منسجم برای شناسایی بانوان توانمند و متخصص به منظور توسعه مشارکت بانوان در تصمیم‌سازی‌ها و سیاستگذاری‌ها عنوان کرد.

وی بهره‌مندی مؤثرتر از توان علمی زنان متخصص، افزایش مشارکت و اشتراک‌گذاری تجارب بانوان موفق در عرصه‌های مختلف صنعت فضایی، برنامه‌ریزی برای توان‌افزایی بانوان توانمند در حوزه‌های مدیریتی، حمایت از توسعه کسب و کارهای فضاپایه با محوریت بانوان و تعامل با چهره‌های موفق بین‌المللی و بهره‌گیری از تجارب آنها بیان کرد.

نویدی در مراسم اختتامیه هفته جهانی فضا درباره نیازسنجی تشکیل کمیته زنان صنعت فضایی گفت: این کمیته پس از دو دوره برگزاری موفق «رویداد زنان در صنعت فضایی ایران» و بنا به دستور رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در راستای تقویت جایگاه و شانیت بخشیدن به فعالیت زنان در صنعت فضایی تشکیل شده است.

وی گفت: با توجه به مأموریت‌های تعریف شده، این کمیته در سه بخش برنامه‌ریزی، ترویج و فرهنگ‌سازی و پژوهش و فناوری و با سازماندهی رویدادهای متنوع علمی، پژوهشی و ترویجی برای گروه‌های مختلف مخاطبان شامل دانش‌آموزی، دانشجویی، کسب وکارهای فضاپایه و عموم مردم، فعالیت‌های خود را دنبال می‌کند.

رئیس کمیته زنان صنعت فضایی ایران با بیان اینکه پیش‌نویس اولیه اساسنامه این کمیته تدوین شده و فرایند تصویب آن در پژوهشگاه فضایی ایران در حال پیگیری است، تاکید کرد: با توجه به نقش کلیدی و حضور تأثیرگذار بانوان به ویژه در عصر چهارم فضا، شعار در نظر گرفته شده برای این کمیته «فضای نو، زنان پیشرو» است و امید است این کمیته با برنامه‌ریزی منسجم و فعالیت‌های مستمر خود بتواند در توسعه نقش زنان در صنعت فضایی ایران، نقش مؤثری ایفا کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تصویب اولیه طرح حریم خصوصی آنلاین در کنگره آمریکا
یاندکس مدل زبانی هوش مصنوعی خود را در دسترس عموم قرار داد
هک شدن گوشی‌های اندرویدی و اپل با جاسوس افزار ایتالیایی
اعمال محدودیت برای کودکان انگلیسی