کنفرانس جهانی ارتباطات رادیوئی آغاز به کار کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، کنفرانس جهانی ارتباطات رادیوئی سال ۲۰۱۹ (WRC-۱۹) با بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ شرکت‌کننده از ۱۹۳ کشور عضو اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU) در شرم‌الشیخ مصر آغاز به کار کرد. هیئت جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در این کنفرانس حضور دارند.

در این کنفرانس جهانی که تا اول آذرماه ادامه دارد، ۲۴ دستور کار مربوط به باندهای فرکانسی لازم برای توسعه آتی سامانه‌های نسل پنجم موبایل (۵G)، مقررات و روند ثبت و هماهنگی شبکه‌های ماهواره‌ای در باندهای فرکانسی مختلف و اقدامات مقرراتی لازم برای حمایت از مدرن‌سازی سامانه جهانی اضطرار و ایمنی دریائی (GWDSS) بررسی می‌شوند.

بازنگری مقررات رادیوئی و باندهای فرکانسی تخصیص یافته، طرح و بررسی موضوعات ارتباطات رادیوئی در سطح جهان، ارائه رهنمودهای لازم برای هیئت مقررات ارتباطات رادیوئی (RRB) و دفتر ارتباطات رادیوئی (BR) اتحادیه جهانی ارتباطات، تعیین مجموعه پرسشهای لازم برای مطالعه توسط مجمع ارتباطات رادیوئی (RA) و گروههای مطالعاتی مرتبط از اقداماتی است که براساس اساسنامه ITU طی برگزاری کنفرانس WRC انجام می‌شود.

اتحادیه جهانی ارتباطات دستور کار نهائی هر کنفرانس را دو سال پیش از برگزاری آن با موافقت اکثریت کشورهای عضو تصویب می‌کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

هدیه ایرانسل به مناسبت روز جهانی ارتباطات
کارگروه کارشناسی برای تصمیم گیری درباره رمزارز تشکیل شود
سرویس جدید توئیتر از کاربران حق عضویت دریافت می کند
انتظارات فعالان حوزه ICT از رئیس جمهور آینده