کنفرانس جهانی ارتباطات رادیوئی به کار خود پایان داد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در این کنفرانس که پس از چهار سال مطالعه روی آخرین فناوری‌ها و نیازهای آتی خدمات مختلف حوزه ارتباطات رادیوئی برگزار شد؛ تغییرات لازم در مقررات بین‌المللی ارتباطات رادیوئی اعمال و ۵۲ قطعنامه جدید تهیه و ۸۲ قطعنامه موجود اصلاح شد.

شناسائی و تخصیص باندهای فرکانسی لازم برای تسهیل بکارگیری نسل پنجم موبایل در محدوده امواج میلی‌متری، تصویب قطعنامه و توصیه‌نامه‌های لازم برای هماهنگ‌سازی باندهای فرکانسی به صورت منطقه‌ای و جهانی برای ارتباطات رادیوئی در صنعت حمل و نقل ریلی و تصویب مقررات جدید در خصوص روند بکارگیری و استقرار شبکه‌های ماهواره‌ای از جمله دستاوردهای کنفرانس جهانی ارتباطات ۲۰۱۹ بود.

علاوه بر این؛ تصویب قطعنامه افزایش قابلیت حق دسترسی مساوی به منابع طیف فرکانسی کمیاب و نقاط مداری توسط کشورهای در حال توسعه از دیگر مصوبات این کنفرانس بود.

کنفرانس جهانی ارتباطات رادیوئی، هر چهار سال یکبار و با دستور کار مشخص در کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود و گروههای مطالعاتی بخش ارتباطات رادیوئی اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) از هم‌اکنون موظف به مطالعه درخصوص دستور کار کنفرانس سال ۲۰۲۳ است.

در کنفرانس ۲۰۱۹، هیئت جمهوری اسلامی ایران به ریاست حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی حضور داشت.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

هدیه ایرانسل به مناسبت روز جهانی ارتباطات
کارگروه کارشناسی برای تصمیم گیری درباره رمزارز تشکیل شود
سرویس جدید توئیتر از کاربران حق عضویت دریافت می کند
انتظارات فعالان حوزه ICT از رئیس جمهور آینده