کیفیت سرویس های پخش ویدئوی آنلاین قربانی مصرف بالای اینترنت شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، نتفلیکس، آمازون، اپل، یوتیوب و برخی دیگر از ارائه دهندگان آمریکایی این خدمات به طور رسمی اذعان کرده‌اند که با افزایش شدید مصرف اینترنت دیگر نمی‌توانند خدمات استریم خود را با کیفیت بالا ارائه کنند و چاره‌ای جز کاهش حجم فیلم‌ها و فایل‌های ویدئویی باقی نمانده است.

کاهش کیفیت این خدمات محدود به آمریکا نیست و در تمامی کشورهای اروپایی نیز اعمال شده است. در عین حال شرکت‌های سرویس دهنده آمریکایی از مذاکره با اپراتورهای مختلف در سراسر جهان برای مدیریت بهتر پهنای باند اینترنت خبر داده‌اند تا تعداد بیشتری از مردم که به علت شیوع کرونا در منازل خود به سر می‌برند، بتوانند از خدمات استریم استفاده کنند.

آمازون ضمن تأیید خبر کاهش کیفیت خدمات استریم خود اعلام کرده که شرایط را در نقاط مختلف جهان زیر نظر دارد تا مشکلات احتمالی را به همین شیوه برطرف کند. خدمات استریم آمازون موسوم به پرایم در سراسر جهان بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر دارد و در بیش از ۲۰۰ کشور در دسترس است.

اپل هم کیفیت خدمات استریم اپل تی وی پلاس خود را در اروپا کاهش داده تا بتواند درخواست‌های زیاد مردم برای مشاهده فیلم و سریال را مدیریت کند. در عین حال برخی کاربران با حضور در شبکه‌های اجتماعی نسبت به این موضوع اظهار نارضایتی کرده و می‌گویند شرکت‌های فناوری آمریکایی باید از قبل تمهیداتی را برای جلوگیری از کاهش کیفیت خدمات خود می‌اندیشیدند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

انگلیس از اپل تحقیق می کند
تبلیغ شبکه‌های اجتماعی خارجی در رسانه ملی ممنوع شد
رکورد سرعت شبکه‌های نسل پنجم شکسته شد
اعلام نگرانی رسمی آمریکا از پیشتازی چین در حوزه هوش مصنوعی