گسترش فعالیت بدافزار مخرب «اموتت» در جهان


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، بدافزار اموتت در دور جدید حملات خود ده‌ها کشور اروپایی، آسیایی و امریکایی را هدف قرار داده است. اما آمریکا، کشورهای اروپای غربی و هند و پاکستان محل تمرکز فعالیت آن بوده است.

برخی شرکت‌های تجاری با ارسال ایمیل‌هایی برای کارکنان خود نسبت به حمله این بدافزار به زیرساخت‌های فنی و سرقت اطلاعات هشدار دادند. بدافزار یادشده برای راه اندازی شبکه‌های بوت نت و حملات گسترده به شبکه‌های کاری و اینترنت نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این بدافزار از طریق ایمیل نیز برای کاربران ارسال می‌شود و با کلیک کردن بر روی بسته‌های ضمیمه آلوده رایانه‌ها را دچارا اختلال می‌کند. انتشار بدافزار اموتت در یک هفته اخیر در ژاپن سه برابر شده است. این بدافزار سیستم قضائی و شبکه‌های دادگاهی را نیز در فرانسه هدف قرار داده و مشخص نیست چه حجم از اطلاعات به دست هکرها افتاده است. از همین رو وزیر کشور فرانسه از بلوکه شدن تمامی اسناد با فرمت داک ورد خبر داده که از طریق ایمیل ارسال می‌شوند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

شورای عالی فضای مجازی تصمیمی برای فیلتر اینستاگرام نداشته است
قانون استرالیا علیه فیس بوک و گوگل آمریکا را نگران کرد
هیات نظارت فیس بوک درباره حساب ترامپ تصمیم می گیرد
پروژه اینترنت بالنی تعطیل می شود