گوشی جدید پرچمدار هواوی فاقد فناوری ۵G است


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از لایت ریدینگ، جدیدترین موبایل‌های شرکت هواوی به فناوری نسل پنجم اینترنت همراه مجهز نیستند. این تحولات نشان دهنده تغییر رویکرد شرکت نسبت به یک سال قبل است. این شرکت چینی سال گذشته ادعا کرده بود در حوزه فروش موبایل و تجهیزات شبکه بی سیم از بقیه پیشی گرفته است.

در گجت های جدید این شرکت از تراشه‌های کوالکام برای اتصال به شبکه نسل چهارم اینترنت همراه استفاده می‌شود.

بنابراین تعجبی ندارد نبود فناوری ۵G به فروش دستگاه‌ها خسارت بزند. یوان وو تحلیل گر بازار فناوری در وب سایت هواوی در این باره نوشته است: جدیدترین تحقیق ما از مصرف کنندگان نشان می‌دهد از هر ۱۰ کاربر موبایل چینی، ۹ نفر تصمیم دارند در آینده موبایل ۵G بخرند. حتی خریداران موبایل‌های رده پایین نیز تصمیم دارند در آینده موبایل نسل پنجم بخرند. در همین راستا ما تردید داریم که آیا مصرف کنندگان تمایل دارند در عصر فناوری ۵G یک موبایل رده بالای ۴G بخرند یا خیر.

این بیانیه‌ای مهم از سوی مدیر ارشد اجرایی شرکتی است که در زمانی نه چندان دور ادعا می‌کرد در حوزه تولید تجهیزات شبکه ۵G از شرکت‌هایی مانند اریکسون و نوکیا نیز برتر است. اما امروز در نقاط مختلف جهان تجهیزات شبکه هواوی با تجهیزات شرکت‌های دیگر جایگزین شده است.

هواوی حتی در چین نیز با چالش روبرو شده است. این شرکت زمانی رهبر بازار چین بود اما سهم آن از بازار از ۳۲ درصد در دومین سه ماهه ۲۰۲۰ به ۱۰ درصد در سه ماهه دوم ۲۰۲۱ میلادی رسیده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس بوک و اینستاگرام هر کلیک کاربر را ردیابی می کنند
تولید ماهواره‌ های خیام ۲، خیام ۳ و خیام ۴ در ایران
آمریکا جمع آوری داده توسط دوربینهای نظارتی را قانونمند می کند
بررسی علل ناکامی آمریکا در مقابله با فناوری‌های چینی