گوشی های موبایل با اجرای رجیستری گران نمی شوند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه چهارمین همایش روابط عمومی های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران درباره تاثیر طرح رجیستری گوشی های موبایل که قرار است تا پایان ماه جاری اجرایی شود و تاثیر آن بر قیمت گوشی ها در بازار گفت: تأثیر این طرح تنها در هزینه گمرک است و تدبیر ما بر این است که اجرای این طرح فشاری بر مردم نداشته باشد.

وی با اشاره به تشکیل کارگروهی برای بررسی ابعاد اجرای این طرح، خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات مورد بررسی در این کارگروه مربوط به قیمت گوشی در بازار است، بنابراین این بازار را ساماندهی و مدیریت می کنیم تا افزایش قیمت در گوشی موبایل نداشته باشیم.

آذری جهرمی با بیان اینکه در طرح رجیستری قرار است جلوی منافع قاچاقچیان گرفته شود و قرار نیست مردم آسیب ببینند، تاکید کرد: البته از آنجایی که هر سیستمی دارای خطا است، به طور طبیعی ممکن است در اجرای طرح رجیستری نیز مشکلاتی به وجود آید اما قابل حل خواهد بود و قول می دهیم در اسرع وقت، مشکلات را حل کنیم.

تعرفه نهایی اینترنت تا پایان آبان ماه مشخص می شود

وزیر ارتباطات درباره آخرین وضعیت تعرفه گذاری اینترنت ثابت نیز گفت: هم اکنون با بهره گیری از نظرات کاربران، نظرات کارشناسان این بخش و بازخوردهای حاصل از تعرفه قبلی، درحال نهایی کردن تعرفه اینترنت ثابت برمبنای ترافیک داخلی هستیم. آنچه مشخص است این است که کاربران به سقف درنظر گرفته شده برای حجم دانلود سرویس اینترنت معترض هستند و محدودیت در حجم پاسخگوی نیازهایشان نیست.

وی ادامه داد: نقطه نظراتی که دراین باره دریافت شده در سازمان تنظیم مقررات در دست بررسی است و تعرفه جدید را در ۱۰۰ روز اول کار دولت (پایان آبان ماه) اعلام می کنیم. با عادلانه کردن تعرفه اینترنت، رویکردمان به سمت گسترش سرویس های ویدئویی و افزایش ترافیک دیتا در داخل کشور است.

جهرمی با بیان اینکه ما راه را برای سرویسهای داخلی مانند تلویزیون اینترنتی (IP تی وی) و ویدیوی درخواستی (VOD) باز کرده ایم، افزود: سرویس دهندگان می توانند از این ظرفیت مناسب استفاده کنند. طبیعتا نظام تعرفه ما نیز باید به سمت مصرف‌کننده نهایی و هم تولیدکننده محتوا پیش رود که در این بسته تعرفه ای، هر دوی این موضوعات را دیده ایم.

وزیر ارتباطات همچنین در پاسخ به سوالی درخصوص دستاورد پروژه موتور جویشگر بومی که حدود ۴ سال است در این وزارتخانه تعریف و پیگیری می شود، گفت: از متولی این پروژه می خواهیم که در نشست خبری، دستاوردهای این پروژه و آخرین وضعیت آن را به اصحاب رسانه گزارش دهد.

وی ادامه داد: به لحاظ پژوهشی اقدامات در قبال موتور جستجوگر خوب پیش رفته است اما به لحاظ بازار، این سرویس سهم خوبی ندارد و خیلی نتوانسته است موفق باشد.

وزیر ارتباطات اظهار کرد: مهمترین پروژه اقتصاد مقاومتی در این وزارتخانه، شبکه ملی اطلاعات است و باید در همین حال کسب و کارهای نوپا را برای توسعه خدمات داخلی در این بخش تقویت کنیم.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

۲ طرح اختراعی فضایی گواهی اعتبارسنجی علمی دریافت کردند
چند دادستان آمریکایی خواهان تجزیه بخش تبلیغاتی گوگل شدند
رئیس گوگل خواستار برابری نژادی در امریکا شد
هوش مصنوعی جهش آینده کرونا را پیش بینی می‌کند