گوگل باید به سیاستمدار استرالیایی غرامت بدهد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دادگاه اعلام کرد کمپین بی رحمانه، نژادپرستانه، سواستفاده گرانه و افتراآمیز یک یوتیوبر سبب شده این سیاستمدار زودهنگام از حوزه سیاست خارج شود.

دادگاه فدرال استرالیا طی این پرونده اعلام کرد گوگل (مالک یوتیوب) با میزبانی دو ویدئو حمله به معاون نخست وزیر ایالت پر جمعیت نیوساوت ولز هزاران دلار درآمد داشته است. این ویدئوها از زمان پست در اواخر ۲۰۲۰ میلادی تاکنون حدود ۸۰۰ هزار بازدید داشته‌اند.

استیو ریرس، قاضی دادگاه در این باره گفت: ویدئوهای جوردن شانکس، مفسر سیاسی، صداقت جان باریلارو (قانون‌گذار) را زیر سوال برده و بدون هیچ گواهی به او برچسب فاسد زده، او را نژاد پرست خوانده که هیچکدام از این موارد کمتر از نفرت پراکنی نیستند.

ریرس در ادامه افزود: باریلانو در اکتبر ۲۰۲۱ سیاست را رها کرد زیرا از کمپین گوگل و شانکس آسیب دیده بود. این امر او را مجبور کرد تا زودتر از موعد منصب دولتی را ترک کند. به نظر من عملکرد گوگل دراین خصوص نامناسب و ناعادلانه بوده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کنفرانس ظرفیت امنیت شبکه ملی اطلاعات برگزار می شود
استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند