گوگل به تبعیض نظام مند علیه کارمندان سیاه پوست متهم شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، اتهام گوگل این است که چنین افرادی را به مشاغل سطح پایین‌تر هدایت می‌کند، حقوق کمتری به آنها می‌دهد و فرصت پیشرفت را به دلیل نژادشان از آنها سلب می‌کند.

بر اساس شکایت یادشده گوگل یک “فرهنگ شرکتی مغرضانه نژادی” را حفظ کرده که مبتنی بر حمایت از مردان سفیدپوست است. در گوگل سیاه پوستان تنها ۴.۴ درصد از کارمندان و حدود ۳ درصد از رهبری و نیروی کار فناورانه را تشکیل می‌دهند.

شاکی این پرونده، آوریل کرلی، همچنین گفته است که گوگل سیاه‌پوستان را در معرض حضور در یک محیط کاری خصمانه قرار می‌دهد و اغلب از آنها خواسته می‌شود مدارک هویتی خود را نشان دهند و سیاهان توسط نیروهای امنیتی در محوطه مرکز گوگل در ماینتین ویو کالیفرنیا مورد بازجویی قرار گیرند. گوگل هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.

این شکایت پس از آن مطرح می‌شود که تنظیم کننده حقوق مدنی ایالت کالیفرنیا و اداره اشتغال و مسکن عادلانه آن تحقیق در مورد رفتار گوگل با کارگران زن سیاه پوست و تبعیض احتمالی در محل کار آنها را آغاز کرده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس‌بوک اطلاعاتی درباره توزیع تبلیغات سیاسی افشا می کند
مرکز تبادل اطلاعات کشور باید دارای مدل اقتصادی شود
اجرای قانون شبکه های اجتماعی در فلوریدا لغو شد
مسائل کلیدی در اخلاق فضایی چیست؟