گوگل و متا تحت تحقیق اتحادیه اروپا و انگلیس


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل اسپوتنیک، این تحقیق مربوط به قراردادی در سال ۲۰۱۸ است که بین دو شرکت فناوری بسته شده و براساس آن سرویس های هر دو شرکت در بازار تبلیغات آنلاین بر سرویس های دیگر ارجحیت داده می شدند. چنین روندی به شرکت های کوچک تر آسیب زده است.

آندرئا کوشلی مدیر ارشد اجرایی سازمان رقابت و بازارهای انگلیس در این باره می گوید: ما نگران آن هستیم که گوگل و متا احتمالاً با یکدیگر همکاری کرده اند تا موانعی در مسیر رقبایی ایجاد کنند که سرویس های نمایش تبلیغات آنلاین برای ناشران فراهم کنند. اگر یک شرکت در حوزه ای خاص مانعی ایجاد کرد، ممکن است این امر ورود استارت آپ ها و کسب وکارهای کوچک به بازار را سخت تر کند و در نهایت گزینه های انتخاب مشتری را کاهش دهد.

مارگارت وستاگر کمیسیونر رقابت اتحادیه اروپا نیز معتقد است این توافقنامه یک مشکل بزرگ است.

البته هر دو شرکت نقض قوانین آنتی تراست را رد می کنند اما همزمان اعلام کرده اند با رگولاتورها همکاری می کنند. گوگل اعلام کرد این اتهامات اشتباه است.

متا نیز اعلام کرد این قرارداد کمک کرده تا رقابت برای جایگذاری تبلیغات بیشتر شود.

در صورتیکه گوگل و متا در این باره گناهکار شناخته شوند، احتمالاً با جریمه هایی تا ۱۰ درصد درآمد جهانی خود روبرو خواهند شد. البته فرایندهای قانونی که به صدور رای منجر می شود احتمالاً چند سال طول بکشد.

در این تحقیق علاوه بر نقض قانون آنتی تراست، سواستفاده گوگل از موقعیت برتر خود در بازار برای سلطه بر رقبایش بررسی می شود.

این تحقیق به فهرست بلندبالای چالش هایی اضافه می شود که شرکت های فناوری با آن روبرو هستند. هر دو شرکت متا و گوگل قبلاً به جاسوسی از مشتریان و فروش داده های خصوصی آن متهم شده اند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند
ابداع اپلیکیشنی برای حمل و نقل نابینایان با وسایل نقلیه عمومی
توئیتر به علت نقض حریم شخصی کاربران ۱۵۰ میلیون دلار غرامت می‌دهد