گوگل کروم درباره فرم های ثبت نامی نامعتبر به کاربر هشدار می دهد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، گوگل تصمیم دارد اقدامات خود برای حفاظت از داده های افراد را افزایش دهد و آنها را در برابر ثبت اطلاعات شخصی در فرم های وب سایتی غیر معتبر محافظت کند.

در همین راستا مرورگر کروم فرم هایی که روی صفحات HTTP ایمن هستند اما در واقع امنیت ندارند را مشخص می کند. جزئیاتی که از طریق این فرم های غیر معتبر ارسال می شوند احتمالا توسط افراد دیگر قابل رصد هستند و آنها می توانند اطلاعات را بخوانند یا تغییر دهند. تاکنون مرورگر کروم فقط با حذف آیکون قفل از آدرس بار، چنین فرم هایی را مشخص می کرد.

شوتا پاندیترائو یکی از اعضای تیم امنیتی کروم در پست وبلاگی نوشت: ما شاهد بودیم که برای بسیاری از کاربران این شیوه شفاف نبود و به طور موثر خطرهای مرتبط با ثبت اطلاعات در فرم های نامعتبر را نشان نمی داد.

از این پس مرورگر کروم گزینه پرکردن خودکار بخش های مختلف فرم های غیر معتبر را غیر فعال می کند و اطلاعات حساس به طور خودکار در صفحه مذکور پر نمی شود.

همچنین سرویس مدیریت پسورد کروم به افراد کمک می کند تا پسورهای ایمن انتخاب کنند. استفاده از پسوردهای خاص حتی در فرم های نامعتبر امنیت بیشتری نسبت به پسوردهای تکراری ایجاد می کند.

علاوه بر آن در صورت وارد کردن جزئیات در فرم های نامعتبر یک پیام هشدار روی نمایشگر دیده می شود که به کاربر اعلام می کند فرایند ایمن نیست.  همچنین هنگام ثبت چنین فرمی یک پیام هشدار تمام صفحه، ریسک چنین اقدامی را به کاربر توضیح می دهد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مشخصات گوشی «موتو جی ۲۰» فاش شد
ایرانسل به‌دنبال برقراری ارتباط همه‌جانبۀ دیجیتال بین مردم است
۵ شرکت بزرگ فناوری در آمریکا از خرید و ادغام منع می شوند
نصب دوربین در ون های آمازون رانندگان را ترساند