گوگل ۲.۴ میلیارد یورو جریمه می دهد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بیزینس اینسایدر،  اتحادیه اروپا به دلیل رعایت نکردن قوانین آنتی تراست، گوگل را به پرداخت ۲.۴ میلیارد یورو جریمه محکوم است. البته احتمالا این بخشی از بهایی است که اتحادیه اروپا به دلیل رعایت نکردن قوانین از گوگل طلب کرده است.

مبلغ این جریمه نیز بی سابقه است که البته باتوجه به درآمد ۹۰ میلیارد دلاری گوگل در سال این جریمه چندان زیاد به نظر نمی رسد. اما شواهد حاکی از آن است که با سخت تر شدن قوانین مختلف گوگل در آینده با کاهش درآمد روبرو خواهد شد.

دلیل این جریمه نیز آن بود که مقامات اتحادیه اروپا معتقدند گوگل از سلطه موتور جستجوی خود به طور ناعادلانه برای ساخت خدمت خرید گوگل استفاده کرده است. تصمیم کمیته آنتی تراست اروپا نتیجه تحقیقی ۷ ساله است.

سازمان رقابت اتحادیه اروپا در آوریل ۲۰۱۵ میلادی گوگل را به اختلال در جستجوهای اینترنتی به سود خدمت خرید خود متهم کرد. در آن زمان پیش بینی می شد گوگل ۹ میلیارد دلار جریمه شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تکذیب ادعای سوء‌استفاده پیام‌رسان «بله» از اطلاعات کاربران
رونمایی از دو موبایل با دوربین ۱۹ مگاپیکسلی
تاخیر قوه قضائیه و وزارت ارشاد دراجرای مصوبه حمایت از پیام رسانها
لوایح پنج گانه حقوق فناوری اطلاعات رونمایی شد