گیت هاب برای کاربران ایرانی معافیت تحریمی گرفت


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، مجوز صادرشده از سوی آمریکا به این شرکت امکان می‌دهد تا خدمات کاملی را به کاربران ساکن ایران ارائه دهد. پیش از این گیت هاب به بهانه تحریم‌های آمریکا هیچ خدماتی به کاربران داخل ایران ارائه نمی‌کرد.

به گفته نت فریدمن مدیر عامل گیت هاب این شرکت به علت ضرورت تبعیت از تحریم‌های آمریکا از اواسط سال ۲۰۱۹ خدمات رسانی به کاربران کشورهای ایران، کوبا، کره شمالی، سوریه و شبه جزیره کریمه را متوقف کرده بود.

تحریم‌های ضد ایرانی گیت هاب چندی قبل جنجال گسترده‌ای به راه انداخته بود. ماجرا از آنجا آغاز شد که حساب کاربری کل یک شرکت اروپایی در گیت هاب به علت سفر یکی از کارکنانش به ایران برای دیدار با والدین مسدود شد. وی در جریان این سفر به ایران از لپ تاپ خود و شبکه وی پی ان شرکت برای ورود به گیت هاب استفاده کرد. گیت هاب نیز در واکنش کل حساب کاربری این شرکت را مسدود کرد.

این امر به واکنش تند سباستین اسلامسکی مدیر عامل این شرکت آلمانی موسوم به نئوکام منجر شد و نت فریدمن در واکنش به وی در توئیتر ضمن عذرخواهی از برنامه‌ریزی خود برای حل این مشکل خبر داد. به گفته وی گیت هاب برای صدور مجوز دفتر کنترل دارایی‌های خارجی ایالات متحده به منظور استفاده از این سایت در ایران دو سال وقت صرف کرده و به دنبال دریافت مجوزهایی مشابه در مورد کریمه و سوریه است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

۱۰۰ هزار گوشی در کشور آلوده به بدافزارهای شایع اندرویدی شدند
پخش ویژه‌برنامه «مهنا» در استقبال از ماه مبارک رمضان
فناوری موتور «چرخ عکس العملی ماهواره» تجاری سازی شد
۵ مرکز نوآوری در حوزه اقتصاد دیجیتال تجهیز شدند