یادم نمی‌آید ۲۰۰ لپ‌تاپ هدیه داده باشم


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه دولت و در جمع خبرنگاران در خصوص مطالب مطرح شده درباره هدیه ۲۰۰ لپ‌تاپ از سوی وزارت ارتباطات به هیئت دولت گفت: من یادم نمی‌آید که ۲۰۰ لپ تاپ هدیه داده باشم اما خوب یادم می‌آید برادری که از مشهد به تهران آمده و اخیرا این فعالیت‌ها را می‌کند، چیزهای دیگر یادم می‌آید که سال ۸۸ مخابرات را به ثمن‌بخس واگذار کردند و از محل درآمدهای خودش قسط هایش را دادند.

وی افزود: یادم می‌آید که هنوز پنج هزار میلیارد تومان از پول های مردم آنجاست و هنوز تعیین تکلیف نشده است، اگر موضوعاتی باید بررسی شود اینهاست. در مورد موضوع ۲۰۰ لپ تاپ هم خواستم گزارشی ارائه دهند.

وزیر ارتباطات در ادامه با بیان اینکه تولید کننده ایرانی اشکالات مربوط به تلفن همراه ساخت داخل را رفع کرده است، اظهار کرد: این تولید کننده، ۲ روز قبل آخرین نسخه تلفن همراه خود را برای من فرستادند که بسیار خوب است. این تلفن همراه ارتقا پیدا کرده و قیمت تمام شده آن دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده که قابل رقابت با نمونه خارجی است و دوربین آن کیفیت بالایی دارد.

آذری جهرمی تاکید کرد: این تلفن همراه سرعت پردازش بسیار بالایی دارد. ما با رئیس کل بانک مرکزی و وزیر صمت تفاهم کردیم که یک خط اعتباری ۲۰۰ میلیارد تومانی را برای تحریک بازار اختصاص دهند.

آذری جهرمی در خصوص از دسترس خارج شدن ۳۰ هزار دستگاه تلفن همراه نیز گفت: در این‌باره اطلاعی نداشتیم و از وزیر صمت هم درباره این مسئله پرسیدم. ایشان هم چیزی نمی‌دانست که این تعداد گوشی تلفن همراه با چه ساز و کاری از دسترس خارج شده‌اند. اما احتمال می‌دهیم این مسئله با هماهنگی در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز صورت گرفته است. در صدد این هستیم که دلیل اصلی این مسئله را پیدا کنیم.

وزیر ارتباطات در خصوص طرح رجیستری و مشکلاتی که اکنون در این خصوص وجود دارد گفت: واقعیت این است که ایرادی در این ساز و کار وجود دارد.

وی ادامه داد: این افراد یک روز از پاسپورت حجاج و مسافران استفاده می‌کنند، یک روز سیم کارت به نام دیگران صادر می‌کنند و با پرداخت ۳۰۰ هزار تومان معافیت پاسپورت آن‌ها را می‌خرند. در حال حاضر هم مراسم اربعین را در پیش داریم که بیش از ۳ میلیون نفر از مرز رد می‌شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: تازگی‌ها نیز شنیده‌ام که افرادی از لب مرز به مدت نصف روز می‌روند به آن طرف مرز تا پاسپورت آنها مهر خورده و به عنوان مسافر، گوشی ثبت می‌کنند. باز هم تاکید می‌کنم با در پیش بودن اربعین حسینی، باید در این خصوص اساسی صحبت کرد و تصمیم گرفت. از وزیر اقتصاد خواستم با تشکیل کارگروهی ایراداتی که وجود دارد را تصحیح کنیم.

آذری جهرمی گفت: این تسهیلات برای مسافر در نظر گرفته شده نه این که چارچوبی باشد برای رانت. این حق مسافر است، بتواند گوشی که از سفر آورده را رجیستر کند. اگر این قانون از بین برود، قطعا حق مردم ضایع خواهد شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کارکنان یک شرکت تولیدکننده بازی در آمریکا تظاهرات می کنند
ایلان ماسک به اپل حمله کرد
میراث دولت دوازدهم برای وزیر بعدی ارتباطات چیست
ویژگی موبایل های تاشو سامسونگ فاش شد