یک روزنامه انگلیسی از گوگل شکایت کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، مالک روزنامه دیلی میل و وب سایت میل آنلاین از گوگل به دلیل دستکاری در نتایج جستجو شکایت کرده است.

شرکت «آسوشیتد نیوزپیپرز» (Associated Newspapers‌) گوگل را به کنترل بیش از حد تبلیغات آنلاین و دستکاری رده بندی لینک‌های مرتبط به اخبار رسانه‌ها متهم کرده است.

در این شکایت ذکر شده در صورتیکه ناشران اخبار فضای تبلیغاتی کافی به گوگل نفروشند، این شرکت آنها را تنبیه می‌کند. از سوی دیگر گوگل این اتهامات را بی اعتبار خوانده است.

ریشه اتهامات دیلی میل آن است که ارزیابی پوشش خبری خانواده سلطنتی در سال ۲۰۲۱ نشان داد این اخبار در نتایج گوگل کمرنگ شده‌اند.

پیتر رایت سردبیر دیلی میل در این باره می‌گوید: اقدامات گوگل ضد رقابتی هستند.

به گفته او پس از آنکه دیلی میل از روش‌هایی استفاده کرد که ترافیک تبلیغاتی را از گوگل به سمت دیگر شرکت‌هایی سوق داد که قیمت‌های بهتری ارائه می‌کردند، اخبار این رسانه در نتیجه جستجو کمتر ظاهر شدند.

از سوی دیگر سخنگوی گوگل اعلام کرد: ادعاهای دیلی میل نادرست هستند. استفاده از ابزارهای تبلیغاتی ما هیچ تأثیری در رده بندی وب سایت در نتایج جستجوی گوگل ندارد.

شکایت دیلی میل از گوگل در حالی مطرح می‌شود که این شرکت فناوری با یک پرونده قانونی مربوط به آنتی تراست در آمریکا روبرو است. گوگل هرگونه سواستفاده از قدرت خود بر بازار را انکار می‌کند و قبلاً نیز اعلام کرده بود بازار فناوری تبلیغاتی رقابتی است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

میزان تشعشعات امواج رادیویی به طور مستمر پایش می‌شود
فناوری وای فای ۷ با سرعت ۲ برابر بیشتر از نسخه قبلی از راه رسید
اتصال ۲۹۷ روستای دیگر به شبکه اینترنت پرسرعت همراه اول
هشدار به مدیران فناوری برای ورود به عصر رایانه‌های کوانتومی