یک پایگاه داده مایکروسافت هک شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آرس تکنیکا، هکرها چهار سال قبل با نفوذ به یک پایگاه داده مایکروسافت که برای نگهداری اطلاعات مربوط به حفره های امنیتی و آسیب پذیری های اعلام نشده این شرکت طراحی شده بود، داده های ارزشمندی را به سرقت بردند.

هکرها از همین طریق اطلاعات مربوط به مشکلات امنیتی و حفره های دهها نرم افزار محبوب مایکروسافت و نسخه های مختلف سیستم عامل ویندوز را به سرقت بردند. اما مایکروسافت از آن زمان تا به حال هرگز اجازه نداد تا این موضوع افشا شود و رسانه ها از رسوایی مذکور مطلع شوند.

علت این تصمیم مایکروسافت این بود که بعد از مدتی مشخص شد هکرها از اطلاعات به دست آمده برای طراحی ابزار هکری متنوع و خطرناکی استفاده کرده اند. ابزار یادشده چنان با دقت طراحی شده بودند که به ندرت باعث ایجاد اختلال در عملکرد رایانه ها می شدند و لذا چندان قابل ردگیری نبودند.

این موضوع سرانجام در مصاحبه های جداگانه ۵ کارمند سابق مایکروسافت با خبرگزاری رویترز فاش شده است. مایکروسافت خود نیز زمانی از این حمله مطلع شد که هکرها با بهره گیری از اطلاعات سرقت شده به رایانه های متعلق به چند شرکت دیگر از جمله اپل، فیس بوک و توییتر حمله کردند.

گروه هکری عامل این حملات که با نام های مختلفی همچون Morpho، Butterfly، Jripbot و  Wild Neutron  از آن یاد می شود هنوز هم فعال است و از سال ۲۰۱۱ به دهها شرکت حقوقی، شرکت های فعال در ارتباط با بیت کوین، موسسات سرمایه گذاری، سازمان های آی تی و غیره حمله کرده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ایسر لپ تاپ و تبلت جان سخت رونمایی کرد
کارگاه های علمی مشترک ایران و چین در علوم شناختی برگزار می شود
تمدید بسته اینترنت سه ماهه اساتید دانشگاه و حوزه از هفته آینده
برنامه کاری کارکنان گوگل منعطف شد