۱۰۰ درصد شهرهای کشور اینترنت پرسرعت دارند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی در مراسم افتتاح پارک اقتصاد دیجیتال سمنان به صورت ویدئوکنفرانس و به میزبانی این مجموعه در سمنان، با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۸ تا انتهای سال ۹۹، ۲۳۴ میلیارد تومان برای پوشش همگانی جاده‌ای نسل سه و چهار اینترنت در مسیر حرم تا حرم، ارتقا و بهبود فیبر نوری، ارتباطات مسیر ریلی، پوشش روستایی، شهرک‌های صنعتی و توسعه اشتغال سرمایه گذاری شد که بسیار قابل توجه است، تاکید کرد: امروز سومین مرکز از زنجیره پارک‌های اقتصاد دیجیتال در کشور، در استان سمنان راه اندازی شد که قطعاً در رشد اقتصاد دیجیتال بسیار مؤثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال استان سمنان، یک حلقه از زنجیره پارک‌های اقتصادی دیجیتال در کشور است، افزود: ما در کشور هدف گذاری کردیم تا سهم اقتصاد دیجیتال را در تولید ناخالص داخلی افزایش داده و تقویت کنیم و از سوی دیگر به بخش خصوصی و جوانان کشور اطمینان خاطر دادیم که در راه اندازی کسب و کارهای جدید حامی هستیم.

پوشش اینترنت در فضای کشور

وزیر ارتباطات با بیان اینکه امروز ۱۰۰ درصد شهرهای کشور و جمعیت شهری کشور تحت پوشش اینترنت ۳G و پهن باند هستند، گفت: ۳۳ درصد از مردم ما در کشور در روستاها زندگی می‌کنند که ۹۸ و نیم درصد این عزیزان به اینترنت و پهن باند دسترسی دارد که می‌تواند فرصت مناسبی برای ایجاد بازار کسب و کار دیجیتال باشد از سوی دیگر باید گفت امروز پهنای باند شبکه هسته اطلاعات کشور به ۲۱ هزار گیگ افزایش یافته است.

آذری جهرمی افزود: ما توانستیم از ۱.۷ درصد سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص داخلی در سال ۹۲، به ۶.۴ درصد سهم در تولید ناخالص داخلی در سال ۹۹ برسیم که پیش بینی داریم در سال ۱۴۰۰ به بیش از هفت درصد خواهیم رسید که این موفقیت‌ها توسط جوانان شکل گرفت.

محمد صدیق دامغانی‌زاده، مشاور وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات و رئیس پارک اقتصاد دیجیتال کشور نیز در سخنانی کوتاه با بیان اینکه دو شرکت صاحب نام در بحث تولید محتوا در حال حاضر در پارک اقتصاد دیجیتال استان سمنان مستقر هستند، گفت: کار ما از آموزش‌های مهارتی با جهت گیری ایجاد کسب و کار در این مرکز شروع خواهد شد و در این دوره‌ها سرمایه گذاری خواهیم کرد.

فاطمه منصوری معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان نیز در این مراسم با بیان اینکه پارک اقتصاد دیجیتال استان سمنان، مرکزی ویژه، بروز و پیشگام در توسعه در سطح استان خواهد بود، گفت: امید می‌رود با ارتباط دوسویه و تعامل بخش‌های مهارت آموزی، دانش، فناوری اطلاعات، صنعت و دانشگاه، بتوانیم پارک اقتصاد دیجیتال استان سمنان را به قطب تولید فناوری در حوزه ict در کشور تبدیل کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم از کسانی که در زمینه توسعه اقتصاد دیجیتال در سمنان فعالیت کرده بودند تقدیر شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس بوک و اینستاگرام هر کلیک کاربر را ردیابی می کنند
تولید ماهواره‌ های خیام ۲، خیام ۳ و خیام ۴ در ایران
آمریکا جمع آوری داده توسط دوربینهای نظارتی را قانونمند می کند
بررسی علل ناکامی آمریکا در مقابله با فناوری‌های چینی