۱۱برنامه آیفون اطلاعات کاربران را به نفع فیس بوک سرقت می کند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فایومک، از جمله اطلاعاتی که توسط این برنامه ها سرقت شده و به دست فیس بوک می رسند، می توان به وزن، شاخص توده بدنی، چرخه قاعدگی بانوان، مصرف یا عدم مصرف الکل توسط افراد، نحوه مصرف غذا، وضعیت ضربان قلب، وضعیت فشار خون، میزان کالری سوزانده شده در حین انجام تمرینات ورزشی و حتی اطلاعات مربوط به فعالیت جنسی افراد اشاره کرد.

برخی برنامه های حفظ تناسب اندام و برنامه ریزی تمرینات ورزشی که برای آیفون طراحی شده اند از کاربران می خواهند تا این اطلاعات را وارد کنند تا از آنها برای دریافت توصیه های ورزشی و بهداشتی استفاده شود. اما این کار در عمل باعث نقض حریم شخصی افراد شده است.

مقامات محلی در نیویورک با ارسال نامه ای برای فیس بوک خواستار دریافت اطلاعاتی در این زمینه شده اند. اولین بار وال استریت ژورنال گزارشی را در این زمینه منتشر کرد و توجه مسئولان را به این موضوع جلب کرد. در این نامه از مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک خواسته شده تا هر چه سریع تر اطلاعات تمامی شرکت هایی که در سه سال اخیر از طریق طراحی چنین برنامه هایی اطلاعات خصوصی کاربران را سرقت کرده اند، اعلام کند.

اسامی این ۱۱ برنامه که برخی از آنها کماکان مشغول انجام فعالیت های غیرقانونی خود هستند، به شرح زیر است. اکثر این برنامه ها میلیون ها بار توسط کاربران بارگذاری شده اند:

Flo Period & Ovulation Tracker

Weight Loss Fitness by Verv

BetterMe: Weight Loss Workouts

Lose It!

GetFit: Home Fitness & Workout

Instant Heart Rate: HR Monitor

BetterMen: Fitness Trainer

Realtor.com Real Estate Search

Trulia Real Estate: Find Homes

Breethe: Sleep & Meditation

Glucose Buddy

در شرایطی که فیس بوک اعلام کرده موضوع را بررسی می کند، مقامات اروپایی نیز از بررسی مستقل آن خبر داده اند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

نخست وزیر انگلیس «جف بزوس» را درباره مالیات به چالش می کشد
امکان گفتگوی مستقیم صوتی با وزیر ارتباطات فراهم شد
نتایج تحقیق کمیسیون فدرال تجارت از ادغام شرکت های فناوری
چالش های «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها» در بخش ICT