۱۱ کشور دارای بیشترین تماس از ایران/ بالاترین حجم مکالمه در نوروز


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، دفتر کنترل و هماهنگی و پایش شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد: بیشترین ترافیک مکالمات بین الملل بین ایران و سایر کشورها به ترتیب به مناسبت های عید نوروز، راهپیمایی بزرگ اربعین، ولادت حضرت امیرالمومنین (ع) و روز پدر، عید فطر و عید قربان صورت گرفته است.

براین اساس در ایام نوروز امسال، حدود ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دقیقه ترافیک بین الملل بین ایران و دیگر کشور های جهان برقرار شده است که بالاترین حجم ترافیک مکالمات بین الملل ایرانیان در ایام سال است.

به جز زمان وقوع حوادث غیر مترقبه که ترافیک وارده و صادره کشورتحت تاثیر قرار می گیرد،‌ بیشترین حجم مکالمات بین الملل پس از عید نوروز مربوط به ایام راهپیمایی اربعین با حدود ۴۴ میلیون دقیقه مکالمه اختصاص دارد.

در مرحله بعد بیشترین مکالمات بین الملل به میلاد مسعود مولای متقیان حضرت علی (ع) و روز پدر اختصاص دارد که در این روز حدود ۱۵میلیون دقیقه مکالمه بین الملل رد و بدل شده است.

درهمین حال مکالمات بین الملل مردم ایران در روز عید فطر و عید قربان به ترتیب دررتبه های بعد قرار دارند. به عنوان مثال ایرانیان در ایام عید سعید فطر امسال ۸ میلیون و  ۴۰۰هزاردقیقه و در روز عید قربان حدود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزاردقیقه با هموطنان در دیگر کشورها مکالمه داشته اند.

این درحالی است که بیشترین حجم مکالمات بین الملل مربوط به کشورهای افغانستان، آمریکا، عراق، امارات، کانادا، پاکستان، ‌ترکیه، آلمان، ‌انگلستان، ‌چین و عربستان سعودی بوده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مرکز مدیریت داده و خدمات فضایی راه اندازی شد
آنر با تولیدکنندگان تجهیزات آمریکایی همکاری می کند
کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار افتا تشکیل شد
کپسول زیستی برای پرتاب زیرمداری خردادماه آماده می شود