۱۲۰۰ شهر کشور زیر پوشش نسل ۳ و ۴ اینترنت هستند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، حسین فلاح ظهر چهارشنبه در آغاز سفر خود به سمنان در نشست بررسی زیرساخت های ارتباطی استان بابیان اینکه یک هزار و ۲۴۶ روستای کشور دارای پوشش نسل سه و چهار اینترنت یا همان تری جی و فور جی هستند، بیان کرد: پوشش اینترنتی شهرهای جدید نیز با همکاری اپراتورها در دستور کار است.

وی بابیان اینکه دیگر اولویت وزارت ارتباطات ارتقای پوشش جاده‌های کشور تا پایان دولت دوازدهم است، ابراز کرد: تا سال ۱۴۰۰ بیش از ۹۸ درصد راه‌های کشور تحت پوشش اینترنت خواهند بود.

پوشش ۱۸هزار کیلومتر از جاده‌های کشور

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور ادامه داد: برای ارتقای خدمات در حوزه ارتباطات هم‌اکنون پوشش مخابراتی ۱۸هزار کیلومتر از جاده‌های کشور از طریق رومینگ تأمین‌شده و تنها پنج الی شش هزار کیلومتر دیگر باقی مانده است.

فلاح بابیان اینکه عمده مشکلات در پوشش اینترنت در بخش روستایی است و در بخش شهری و جاده‌ای کمتر مشکل‌داریم، تأکید کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده رفع مشکلات و تقویت پوشش مخابرات و ارتباطات مناطق روستایی در دستور کار قرار دارد.

وی بابیان اینکه اپراتورها آمادگی رفع نقص و پوشش در شهرهای بزرگ دچار نقطه کور در پوشش مخابراتی را دارند، تأکید کرد: برخی مقاومت‌ها از سوی مردم دراین‌باره وجود دارد.

دکل‌های مخابرات برای مردم ضرر ندارد

معاون وزیر ارتباطات گفت: برخی مردم معتقد هستند که این دکل‌ها برایشان ضرر دارد که این البته فرهنگی اشتباه است که در بین مردم نهادینه‌شده و نمی‌گذارد که بعضاً اپراتورها در نقاط کور شهری دکل قرار دهند.

فلاح بابیان اینکه نصب دکل‌ها می‌تواند نقاط کور شهری را برطرف کند، تأکید کرد: نصب دکل‌های مخابراتی و امواج آن بر اساس استاندارد و مطالعات علمی اجرا می‌شود و هیچ مدرک مستند اثبات شده مبنی بر ضرر وجود ندارد و باید فرهنگ اشتباه اصلاح شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند
ابداع اپلیکیشنی برای حمل و نقل نابینایان با وسایل نقلیه عمومی
توئیتر به علت نقض حریم شخصی کاربران ۱۵۰ میلیون دلار غرامت می‌دهد