۱۷ شرکت نرم‌افزاری در توسعه سلامت دیجیتال حمایت شدند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال، آینده در تصورات ما با اصلاح و تغییرات همراه است. گاهی این تغییرات سطحی است و گاهی بنیادی. دگرگونی‌هایی که قرار است زمینه‌ساز بهبود زندگی بشر باشند. نمود بارز این تحولات پیشرفت‌های فناورانه و استفاده گسترده از ابزارها و تجهیزات هوشمند است. البته که بخشی از آن به روابط و تعاملات انسانی نیز نفوذ کرده و نوع ارتباطات انسانی را نیز تغییر داده است.

مثلاً دریافت خدمات اجتماعی فرهنگی و اقتصادی به سبکی نوین و با کمک فناوری ارتباطات و اطلاعات همراه شده است. به این معنی که مردم برای پاسخ به نیازهای خود به ابزارهای نوین و دیجیتال متوسل شده اند. یکی از این حوزه‌ها سلامت دیجیتال است.

موضوعی که می‌تواند در کنار پوشش کمبودهای خدمات سلامت، دسترسی به این خدمات را افزایش و هزینه‌هایشان را کاهش دهد و پزشکی را دقیق‌تر و منطبق بر نیازهای اشخاص کند. همچنین این کار زمینه‌ای جامع برای ارتقای محلی، منطقه‌ای و بین‌المللی مراقبت بهداشتی با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات فراهم می‌کند.

بازار این صنعت در ایران نیز رونق گرفته است و با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال حاضر ۱۷ شرکت برای توسعه نرم‌افزارهای خدمات سلامت دیجیتال تلاش می‌کنند.

«طراحی یک نرم‌افزار مربی مجازی سلامت دیجیتال تحت موبایل، مبتنی بر شخصیت و فاکتورهای جسمانی»، «نرم‌افزار موبایل ارائه آموزش‌های خود مراقبتی»، «سامانه مدیریت رژیم غذایی»، «اپلیکیشن های ارائه خدمات سلامت در منزل»، «اپلیکیشن تقویم بارداری و اطلاع رسانی به زنان باردار»، «نرم‌افزار متخصص تغذیه همراه» و غیره از جمله این محصولات است.

بر اساس آمارهای موجود تعداد شرکت‌های خلاق فعال در این حوزه از شرکت‌های دانش‌بنیان و نوپا پیشی گرفته است و استان تهران با ۹ شرکت و استان‌های خوزستان، زنجان، کرمان، گلستان، کرمانشاه، هرمزگان، فارس و کردستان هر کدام با یک شرکت ثبت شده، در این حوزه فعال هستند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

حملات دی او اس نتیجه بخش تر و قدرتمندانه‌تر شده‌اند
دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» برگزار می شود
پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد
مدل‌های ارزیابی کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی تدوین شد