۱۸ شرکت فناوری اطلاعات در شهرک ICT مستقر شدند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، سعید زرندی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی وزارت ارتباطات در گفتگوی شبکه خبر با اشاره به اجرای فاز سوم تحقق شهرک صنعتی فناوری اطلاعات و ارتباطات اظهار داشت: این شهرک پیرو توافق صورت گرفته میان وزیر ارتباطات و معاونت علمی فناوری رئیس جمهور در ابتدای امسال،  وارد فاز عملیاتی شد و موضوع استقرار شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ، جذب سرمایه گذاری خارجی و داخلی و نیز انتقال تکنولوژی و دانش فنی از جمله اهداف پیاده سازی این طرح است.

وی گفت: براین اساس تاکنون ۱۸ شرکت دانش بنیان در حوزه فناوری اطلاعات در این شهرک مستقر شده اند و ۶۱ سرمایه گذاری نیز در این حوزه صورت گرفته است.

زرندی با بیان اینکه علاوه بر جذب و استقرار شرکتهای فناوری اطلاعات، شرکتهای حوزه نانوتکنولوژی و بیوتکنولوژی نیز با همکاری و حمایت معاونت علمی در این شهرک مستقر می شوند، ادامه داد: در راستای رسیدن به هدف راه اندازی کریدور فناوری اطلاعات و ارتباطات، موضوع ایجاد شهرک صنعتی فناوری، پارک علمی تحقیقاتی و نیز جذب شرکتهای بین المللی در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل منطقه اقتصادی وزارت ارتباطات خاطرنشان کرد: در این برنامه بلند مدت، جذب شرکتهای بزرگ بین المللی و نیز تجمیع حضور شرکتهای دانش بنیان دیده شده است که قرار است اهداف راه اندازی کریدور ICT در یک دوره ۵ ساله محقق شود.

وی تاکید کرد: هم اکنون مطالعات فاز دوم پارک علمی تحقیقاتی فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز با بکارگیری مشاور سنگاپوری و اعلام همکاری پارک عملی تحقیقاتی اصفهان آغاز شده است که در اتمام این طرح به پروژه کریدور ICT متصل خواهد شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

نمایش محدودیت سرعت و دوربین های سرعت سنج پلیس در نقشه های گوگل
کیفیت شبکه ملی اطلاعات به اینترنت بین الملل رسید
ارتباط تلفنی مشترکان ۷ مرکز مخابراتی مختل می‌شود
نرم‌افزار کاربردی «دانا» آماده همکاری بیشتر با فعالان حوزه آموزش