۱۸ ماه زندان برای مهندس سابق گوگل به علت سرقت اسرار تجاری


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، بر اساس حکم قاضی دادگاهی در آمریکا آنتونی لواندوسکی که قبلاً به عنوان یکی از مهندسان کلیدی وایمو بر روی تولید خودروهای خودران گوگل فعالیت می‌کرد، به علت سرقت اسرار تجاری آن و انتقال این اسرار به شرکت اوبر محکوم شده و باید ۱۸ ماه را در زندان بگذراند.

وی در ابتدا محکومیتی ۲۷ ماهه را دریافت کرده بود که بخشی از آن بخشیده شد و بخش دیگری از آن برای کاهش خطر ابتلاء به کرونا به بازداشت خانگی تبدیل شد. قرار است دوران محکومیت وی در زندان بعد از پایان شیوع گسترده ویروس کرونا آغاز شود.

آلفابت شرکت مادر تخصصی گوگل در سال ۲۰۱۷ شکایتی را بر علیه اوبر و این مهندس تقدیم دادگاه کرده و مدعی شده بود آنها اسرار وایمو در مورد طراحی و تولید خودروهای خودران را سرقت کرده‌اند.

آنتونی لواندوسکی بعد از خداحافظی از وایمو و گوگل یک شرکت برای تولید کامیون‌های خودران تأسیس کرد و بعد از مدت کوتاهی این شرکت توسط اوبر خریداری شد. آلفابت مدعی شده آنتونی لواندوسکی بیش از ۱۴ هزار فایل و سند محرمانه در مورد خودروهای خودران وایمو و سیستم لیدار آن را بارگذاری و سرقت کرده است. اگر چه وایمو و اوبر در سال ۲۰۱۸ به توافق رسیدند، ولی تعقیب آنتونی لواندوسکی تا محکومیت قطعی وی ادامه یافت.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مشخصات گوشی «موتو جی ۲۰» فاش شد
ایرانسل به‌دنبال برقراری ارتباط همه‌جانبۀ دیجیتال بین مردم است
۵ شرکت بزرگ فناوری در آمریکا از خرید و ادغام منع می شوند
نصب دوربین در ون های آمازون رانندگان را ترساند