۲۰ محصول ایرانی مخابراتی در تله کام رونمایی می‌شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، فرامرز رستگار با اشاره به شعار «دستاوردهای تازه، فرصت های پیشرو» برای نمایشگاه «ایران تله کام ۲۰۱۸» گفت: در شرایط کنونی کشور، شرکتهای عضو سندیکای صنعت مخابرات، توانسته‌اند در ۶ ماهه اول سال، ۲۰ محصول جدید به بازار عرضه کنند که نشان از تغییر روش آنها در شرایط بحران دارد و این یکی از دستاوردهای نمایشگاه تله کام امسال است.

وی با اشاره به اینکه سال ۹۷ به نام «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری شده است، گفت: بعد از اعلام وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه امسال، ۵۲ محصول پیشرفته جدید در حوزه ICT معرفی و عرضه می کنیم. شرکتهای عضو سندیکای مخابرات به عنوان تیم تولید کننده محصولات اعلام کردند که از این تعداد ۴۰ محصول پیشرفته را تا پایان سال در حوزه ICT معرفی می کنند.

وی ارائه دستاوردهای نو در قالب طرح و محصولات جدید را از ویژگیهای امسال نمایشگاه تله کام دانست و افزود: در نمایشگاه ۲۰ محصول معرفی می کنیم و تا پایان سال تمام ۴۰ محصول معرفی و عرضه می شوند. این موضوع نشان از این دارد که شرکت ها، تحقیقات و آموزش را در شرایط فعلی همزمان دنبال کرده اند که این یک نوید در جهت بهینه سازی صنعت است.

دبیر سندیکای صنعت مخابرات با بیان اینکه در طول سال های گذشته اگر شرکتی با بحران مالی مواجه می‌شد اولین کاری که می کرد حذف آموزش و تحقیقات بود، گفت: حذف هزینه تحقیقات و آموزش باعث می شد که در زمان شکوفایی دیگر شرکت نمی توانست محصول به روز ارائه کند.

وی افزود: رونمایی از ۲۰ محصول در نمایشگاه امسال شاید تلقی دستاورد نداشته باشد، ولی نشان دهنده این است که در زمان بحران مالی شرکت ها روش و رویکردشان را عوض کرده اند و دیگر هزینه تحقیقات و آموزش پرسنل را حذف نمی کنند. این اصل، یک دستاورد است.

رستگار با اشاره به حضور استارتاپ ها درنوزدهمین نمایشگاه تله کام گفت: ما در سندیکا هم به صورت مستقیم با استارتاپ ها و هم از طریق اتاق بازرگانی که معاونتی برای شکوفایی شرکتهای نوپا دارد در ارتباط هستیم و معتقدیم که استارتاپ ها می توانند در اتاق فکر شرکت ها یا بخش R&D و طراحی و مهندسی کمک کنند و ارزان تر هم هستند.

دبیر سندیکای صنعت مخابرات با تاکید بر اینکه مشتریان حوزه صنعت مخابرات مشخص هستند و بنابراین در توزیع و فروش مشکل نداریم، گفت: ما در ورودی احتیاج به استارتاپ داریم تا ایده و برآورد بیاورد و نیازسنجی کند. درهمین حال در حوزه R&D نیز نیاز به حضور شرکتهای نوپا احساس می شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

۷۰ هزار سیم کارت مزاحم پیامکی در ۳ ماه قطع شد
الون ماسک خواهان تجزیه آمازون شد
ویدئوی کمپین تبلیغاتی ترامپ در توئیتر حذف شد
امکان حضور استارت‌آپ ها درمناقصات بخش فضایی فراهم شد