۲۱میلیون دقیقه مکالمه توسط زوار اربعین/ تبادل ۲۰ترابایت دیتا


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، سهراب آغ بیات مدیرکل کنترل، هماهنگی و پایش شرکت ارتباطات زیر ساخت گفت: از ۲۳ مهرماه تاکنون حدود ۲۱میلیون و ۲۰۰هزار دقیقه مکالمه بین دو کشور ایران و عراق انجام شده که از این میزان ۱۴ میلیون و ۷۴۰ هزار دقیقه سهم مکالمه از ایران به عراق و ۶ میلیون و ۴۶۰ هزار دقیقه سهم مکالمه عراق به ایران بود.

وی گفت: روز ششم آبان حجم مکالمات به ۳ میلیون و ۳۱۰ هزار دقیقه رسیده که از این مقدار ۹۶۵ هزار دقیقه سهم ترافیک مکالمه از عراق به ایران و دو میلیون و ۳۵۰هزار دقیقه ترافیک ایران به عراق است، همچنین از اول آبان ماه تا ۵ آبان در مجموع زائران ایرانی در خاک عراق بیش از ۲۰ ترابایت،‌ دیتای رومینگ مبادله کرده‌اند.

وزارت ارتباطات با اشاره به وجود برخی نگرانی‎ها از ایجاد زمینه مناسب انجام مکالمات و اقدامات صورت گرفته برای پیشگیری از بروز مشکلات ارتباطی تاکید کرد که زمینه‌ برقراری ۸ میلیون دقیقه مکالمه به صورت روزانه برای زائران فراهم است.

درهمین حال کاهش نرخ مکالمات در اربعین ۹۷ از دیگر اقداماتی است که با رایزنی های صورت گرفته، انجام شده و نرخ مکالمه از دقیقه‎ای ۳هزار تومان به ۹۰۰ تومان رسیده است.

برقراری اینترنت وای فای از طریق نصب بالن اینترنتی در مرز مهران برای زائران که اینترنت نسل چهارم همراه را در فاصله ۱۰کیلومتر پوشش می دهد و تا ۳۰۰ مگابیت در ثانیه به ۲۰۰۰ نفر سرویس می دهد از دیگر اقدامات انجام شده است. در داخل کشور عراق نیز با همکاری شرکت‎های اینترنتی عراقی در ۱۰ نقطه از مسیر نجف به کربلا وای فای رایگان به زوار ارائه می‌شود.

نصب ۶۱ سایت تلفن همراه در سه پایانه مرزی مهران، چزابه و شلمچه و جاده‌های منتهی به این پایانه‌ها برای ارتباطات پایدار این مناطق و افزودن ۱۵ سایت جدید دائمی از دیگر اقداماتی است که برای ارتباطات پایدارتر و با کیفیت‌تر زائران تا پایان اربعین فراهم شده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تلاش های چین برای ترویج الگوهای خوب در فضای سایبری
توافق جدید کشورهای G7 چگونه آینده حکمرانی داده را تغییر می دهد
شناسایی گسل‌ها و فرونشست‌ها ماهواره‌ای می‌شود
اطلاعیه مرکز ملی فضای مجازی درباره حمله سایبری به سامانه سوخت