۲۵ هزار گوشی آیفون قطع رجیستری شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، حسین فلاح جوشقانی در جمع خبرنگاران گفت: از ۱۴ آذرماه امسال تاکنون ۲۵ هزار گوشی تلفن همراه برند اپل که در سامانه رجیستری ثبت مشخصات نشده اند قطع ارتباط شده است.

وی ادامه داد: از این تاریخ تاکنون حدود ۷۰ تا ۸۰ هزار گوشی موبایل که به صورت قانونی وارد کشور شده است شناسایی شده که با توجه به مدت زمان تعیین شده تاکنون ارتباط ۲۵ هزار گوشی برند آیفون قطع شده است.

فلاح جوشقانی با اشاره به اینکه در طرح رجیستری هم اکنون ۴ برند گوشی شامل آیفون، گوگل پیکسل، موتورولا و بلک بری مورد ارزیابی ثبت شناسه قرار می گیرند، خاطرنشان کرد: از ۱۴ بهمن ماه یک مدل گوشی نیز به این تعداد افزوده خواهد شد و پیش بینی می کنیم تا پایان سال تمامی گوشی هایی که وارد کشور می شوند تحت پوشش این طرح قرار گیرند.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه برخی از اشکالات سیستم رجیستری رفع شده و سایر اشکالات آن نیز تا تکمیل نهایی این طرح، قابل رفع است، گفت: برخی شکایات از سوی خریداران به سامانه رجیستری در مورد قطع گوشی های آیفون ارسال شده است که این شکایات از جمله تعویض و یا تعمیر برد گوشی و موضوعات مربوط به گارانتی بوده که در حال پیگیری است.

وی گفت: از زمان اجرای رجیستری ورود گوشی های رسمی آیفون به ۷۰ درصد رسیده است و این درحالی است که تا پیش از این تنها ۵ درصد گوشی های آیفون به صورت رسمی وارد کشور می شد و مابقی قاچاق بود.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از رشد ۳ تا ۴ برابری واردات قانونی گوشی های موبایل به کشور پس از اجرای رجیستری خبر داد و تاکید کرد: برندی که به زودی مشمول طرح رجیستری قرار می گیرد را از یک هفته قبل از شروع طرح، اطلاع رسانی می کنیم.

وی درمورد فعالسازی برخی گوشی های موجود در بازار یک روز مانده به اجرای طرح رجیستری، گفت: اگر در این مدت، واردکنندگان و فروشندگان گوشی های مانده در انبار خود را فعال کنند، اقدامی غیرقانونی انجام نداده اند. کمااینکه بررسی ها نیز نشان می دهد در یک روز مانده به اینکه برندی مشمول طرح رجیستری شود، تعداد فعالسازی گوشی در شبکه افزایش می یابد اما آمار خیلی چشمگیر و عجیب نیست و این رشد عادی به نظر می رسد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

نام ۱۰ دانشگاه برتر در هوش مصنوعی/ کشورهای پیش‌رو در AI کدامند
رگولاتور چین درباره توزیع کنندگان تراشه خودرو تحقیق می کند
توئیتر حساب جعلی نویسنده مشهور را تایید و بعد رد کرد
محصولات آینده نوکیا فاش شد