۳۰ چالش آینده بخش فضایی کشور احصا شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، حسین صمیمی به اهمیت استفاده از توان علمی دانشگاه در پیشبرد اهداف فضایی اشاره کرد و گفت: دانش فضایی در کشور ریشه‌های عمیقی در دانشگاه‌ها دارد و آنچه باعث شده صنعت فضایی با وجود همه تحریم‌ها و مشکلات، به عنوان یک صنعت پیشرو ظاهر شود، تعاملات بسیار خوب این صنعت با دانشگاه است.

وی گفت: به منظور بهره گیری بیشتر از پتانسیل موجود در دانشگاه برای رفع نیازهای دانش بخش فضایی در آینده، حدود ۳۰ مسئله و چالش آینده بخش فضایی احصاء شده و به زودی به منظور انتخاب مجریان مناسب، در سایت پژوهشگاه فضایی ایران فراخوان خواهد شد.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به اهمیت توجه به سرریز دانش فضایی به سایر صنایع یادآور شد: رئیس جمهور محترم نیز در بازدیدی که از نمایشگاه صنعت فضایی داشتند بر این موضوع تأکید داشتند. پژوهشگاه فضایی ایران تاکنون نمونه‌های بسیار موفقی از سرریز دانش فضایی به سایر صنایع را به نمایش گذاشته و در سال جدید نیز این موضوع را به عنوان یک مأموریت کلیدی پیگیری خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از پروژه‌های جاری پژوهشگاه فضایی ایران مراحل انتهایی خود را طی می‌کنند گفت: انتظار می‌رود با تکیه بر لطف الهی و تلاش متخصصان جوان این پژوهشگاه، این پروژه‌های ملی در سال جاری طبق زمان بندی‌های مقرر به پایان رسیده و خروجی‌های حاصل، تحویل بخش فضایی کشور شوند.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با تأکید بر اهمیت زیرساخت‌های آزمایشگاهی در پیشبرد اهداف بخش فضایی، ارتقای زیرساخت‌های موجود را از دیگر مأموریت‌های مهم پژوهشگاه فضایی ایران در سال جاری دانست و تصریح کرد: نگاه پژوهشگاه به زیرساخت‌های آزمایشگاهی موجود، یک نگاه ملی است و در این مسیر سعی شده تا خدمات آزمایشگاهی باکیفیتی به بازیگران بخش فضایی ارائه شود. تکمیل تجهیزات و بسترهای تست به‌خصوص در حوزه پیشرانش فضایی، یکی از مأموریت‌های اصلی پژوهشگاه در سال ۱۴۰۱ خواهد بود.

صمیمی از پژوهشگران این پژوهشگاه خواست تا در سال ۱۴۰۱ با عزمی راسخ و همتی مضاعف در عرصه کاری ظاهر شوند و با به ثمر رساندن پروژه‌های جاری، قدم‌های مؤثری در پیشبرد اهداف بخش فضایی بردارند.

وی همچنین از برگزاری اولین جلسه شورای معاونین پژوهشگاه فضایی در سال ۱۴۰۱ در روز یکشنبه چهاردهم فروردین ماه خبر داد و گفت: در این جلسه مباحثی چون وضعیت پروژه‌های جاری، برنامه‌های سال ۱۴۰۱ پژوهشگاه و نیز موضوعات مربوط به منابع انسانی پژوهشگاه فضایی ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران ابراز امیدواری کرد: انشاالله سال ۱۴۰۱، با هم افزایی بیشتر همه بازیگران بخش فضایی کشور و به ویژه حمایت و استفاده حداکثری از ظرفیت بخش خصوصی، شاهد افتخارآفرینی و توسعه بیش از پیش صنعت فضایی کشور باشیم.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تعلیق فروش کارخانه تولید تراشه انگلیس به چین
دومین تحقیقات انگلیس از تبلیغات گوگل آغاز شد
ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند