۳۷ دانشجوی ایرانی هوافضا بورسیه چین شدند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی براری در صفحه اینستاگرام خود، جزئیات حضور ایران در دوازدهمین نشست شورای سازمان همکاریهای فضایی آسیا – اقیانوسیه را تشریح کرد.

وی گفت: در دوازدهمین نشست شورای سازمان همکاری‌های فضایی آسیا-اقیانوسیه (APSCO) در شهر پکن، با روسا و کشورهای عضو این سازمان دیدارهای چندجانبه و دوجانبه‌ای داشتم. در این دیدارها بر توسعه همکاری‌های چندجانبه و دوجانبه به منظور توسعه و گسترش دیپلماسی فضایی که اولویت ایران است، تاکید شد.

رئیس سازمان فضایی ایران با بیان اینکه انتظار می‌رود با گسترش کاربردهای فضایی در بازار اقتصاد ایران، زمینه‌های همکاری بین‌المللی بیشتر از قبل توسعه یابد، اضافه کرد: حضور فعال و موثر نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در نشست ها و مجامع بین المللی و منطقه ای ضمن صیانت از حقوق و منافع کشور می تواند به گسترش همکاری های دوجانبه با کشورهای دوست، کمک شایانی کند.

وی ادامه داد: در طول نشست سران اپسکو و مراسم بزرگداشت دهمین سال تاسیس اپسکو، ملاقات های سازنده ای با دبیرکل اپسکو (سازمان همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه) و دبیرکل ایزنت (شبکه های همکاری فضایی کشورهای اسلامی) و همچنین دبیر اجرایی IAF (فدراسیون بین المللی فضانوردی) صورت گرفت.

معاون وزیر ارتباطات گفت: اپسکو به منظور ترویج فناوری فضایی و توانمندسازی کشورهای عضو، علاوه بر برگزاری کارگاه های آموزشی اقدام به ارائه بورسیه با همکاری چند دانشگاه مطرح چین کرده است.

براری افزود: دانشگاه های بیهانگ، هاربین و اخیرا NPU از جمله این مراکز آموزشی هستند. در همین راستا ۳۷ نفر از دانشجویان نخبه ایران شامل ۲۵ دانشجو در سطح کارشناسی ارشد و ۱۲ دانشجو در سطح دکتری از این فرصت مطلوب بهره مند شده اند. نکته جالب توجه این است که دبیرکل اپسکو معتقد است دانشجویان ایرانی جزو بهترین دانشجویان و بسیار باهوش هستند.

رئیس سازمان فضایی گفت: در حاشیه نشست های اپسکو و در راستای تعامل نزدیک با این دانشجویان، دیدار مشترکی در سفارت ایران در چین همراه با سفیر ایران در این کشور برگزار شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مشخصات کامل دو موبایل جدید «تی سی ال» فاش شد
شرکت‌های تجاری هدف اول حملات سایبری دولت‌ها شده اند
متوسط زمان ترخیص و ورود تجهیزات ICT به کشور کاهش یافت
شماره‌های ویژه تاریخ تولد سیم کارت هوشمند شاتل موبایل عرضه شد