۳ درس‌ بازاریابی محتوا از نت فلیکس ۲۰۱۸


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

نت فلیکس یک نمونه قوی استراتژی محتوا را دنبال می کند. بازاریابان می‌توانند استراتژی نت فلیکس در بازاریابی محتوا را به منظور بهبود تاثیر محتوا برسی کنند. این یک نمونه عالی از بازاریابی محتوا است که از محصول، داده‌ها و رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کند.

به یاد داشته باشید که:

کیفیت همیشه برنده می‌شود. و اینکه مخاطبین شما نیمی از سلاح جنگ هستند.

♦ تجربه را از طریق محصولات مستقل ایجاد کنید.

 

رویکرد استراتژی نت فیلیکس بسیار خلاقانه است، حتی تا حد ایجاد محصولات مستقل برای گسترش تجربه ای جدید .

برای مثال، جوراب‌های نت فلیکس در میان دیگر محصولات مصرفی قرار دارند که فرهنگ مخاطبین اختصاصی خود را ایجاد می‌کنند.

محتوا از محدوده یک مقاله یا یک ویدیو متمایز نیست. بسیاری اوقات، بازاریابی محتوا یک محصول مستقل یا یک تجربه مخاطب  است که مخاطب را به خود جذب و درگیر می‌کند.

 

 

♦ بر محتوای اصلی سرمایه‌گذاری کنید.

نت فیلیکس در محتوای اصلی به قدری سرمایه‌گذاری می‌کند که تقریبا خود، ایجاد بازار می کند.

کارآفرینان و بازاریابان به طور خاص بایددر انواع محتوایی که درجذب مخاطبین به اثبات رسیده‌اند ، سرمایه‌گذاری کنند.

نت فلیکس از داده‌ها برای پیش‌بینی رفتار و در ایجاد یک تجربه بهتر استفاده می‌کند. در نهایت با الهام‌بخشی از این تحلیل،بازاریابی می کند.

در داخل محصول، Netflix رفتار شما را ردیابی می‌کند؛ چه زمانی شما محتوا را تماشا می‌کنید، زمانی که مکث می‌کنید ، به عقب و یا پیش می روید و چه نوع محتوا در آن روز دیده اید. با استفاده از این اطلاعات برای درک رفتار مصرف‌کننده، می توانند به دو هدف دست بیابند:

  •  محتوای درستی به شما نشان می دهند.محصولی که شما را به مدت طولانی نگه می دارد.
  •  محتوای بازاریابی خود را طوری تنظیم می کند که متناسب با علایق شما باشد.

موفقیت Netflix در برنامه‌نویسی اصلی تصادفی نیست. داده‌های آن تاثیر زیادی بر بازاریابی محتوای آن دارند، تکنیکی است که همه ما باید تقلید کنیم.

مطالعات ثابت می‌کنند که محتوای شخصی سازی یک نرخ تبدیل۶ x را ارایه می‌دهد و نت فلیکس یک نمونه عالی از یک داستان موفقیت است. نت فلیکس یک شرکت نوآورانه در صدر بازی خود است و چیزی برای آموزش همه بازاریاب‌ها دارد.

 

♦ به ویروسی شدن کمک کنید که به اشتراک گذاشته شود. 

صحبت زیادی در مورد ” شیوع ویروس ” وجود دارد، اما آیا هرگز عل پشت آن را مورد بررسی قرار داده اید؟ نت فلیکس به استفاده از ویروس مهارت دارد، و از تولید تا اشتراک گذاری و داشتن یک صدا،ثابت و صادقانه است.

نت فلیکس به منظور فراهم کردن مطالبی که به خوبی با رسانه‌های اجتماعی ارتباط دارد ، شناخته می‌شود و به درج خود در مکالمات روزمره کمک می‌کند. این نوع محتوا این امکان را می‌دهد که در فیس بوک و توییتر به اشتراک گذاشته شود. در مقایسه با نمایش‌های جدید در تلویزیون کابلی ، نت فلیکس ۳۰ درصد بیشتر به توییتر اشاره می‌کند.

 

 

طبق تحقیقی که توسط مورگان استنلی شرکت بانکداری سرمایه‌گذاری منتشر شد ، ۳۹ درصد از مصرف کنندگان آمریکایی گفتند که نت فلیکس بهترین برنامه‌ریزی اصلی را در مقایسه با سایر خدمات اشتراک – ویدیو ارائه می‌دهد. HBO با ۱۴ ٪، Video در ۴ ٪، هولو ۴ ٪، شبکه شوتایم با ۳ ٪، Starz در ۲ ٪ و Cinemax در ۱ ٪ نشان می‌دهد.

طبق این گزارش، موفقیت Netflix در بخشی از آن ، نتیجه سرمایه‌گذاری اساسی آن در محتوای اصلی است. این شرکت در حال حاضر در مسیر انتشار ۸۶ فیلم اصلی در سال ۲۰۱۸می باشد،که ۶۱ فیلم در سال گذشته بوده است.

این مساله نشان می‌دهد که استراتژی آن چگونه به موفقیت کلی شرکت‌ کمک کرده ‌است. تا ۲۵ می سال ۲۰۱۸، قیمت سهام این شرکت به اوج خود رسید در حالی که سرمایه بازار آن به ۱۵۲.۷ میلیارد دلار رسید که کمی جلوتر از دیزنی به ۱۵۲.۳ میلیارد دلار رسید.

با اینکه این نشانه موفقیت بیشتری برای نت فلیکس است، صنایع دیگر مانند موسیقی نیز باید توجه خود را به این رویکرد معطوف کنند.

به ما بگویید که چگونه شرکت شما از شخصی سازی و بازاریابی محتوی استفاده می کند و چه تفاوتی در کسب‌وکار شما ایجاد کرده است؟

 

منابع:

https://www.entrepreneur.com/article

https://www.forbes.com/sites/kristinwestcottgrant/2018

برچسب ها: استراتژی بازاریابی, بازاریابی دیجیتال, بازاریابی محتوا, بازاریابی محتوایی


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

چرا ۳ ماه پیش مخابرات مشکلی نداشت
گوشی ارزان قیمت جدید شیوآمی عرضه شد
تولید لپ تاپ با قطعات کاملاً جداشونده و قابل تعمیر
هوشمند شدن روند بلوکه کردن حساب‌های متخلف در توئیتر