۳ هزار نقطه روستایی متقاضی ثبت سفارش آنلاین کتاب


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، محمد خوانساری معاون وزیر ارتباطات به همراه جواد موحد معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران از ستاد مرکزی و مرکز پاسخگویی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران بازدید کردند.

در این بازدید محمد خوانساری با اشاره به این که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، آمادگی لازم را برای ارائه امکانات و زیرساخت‌های لازم به مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران دارد، در خصوص چگونگی نقش‌آفرینی شبکه ملی اطلاعات در این رویداد فرهنگی گفت: شبکه ملی اطلاعات خدمات مورد نیاز مردم را از طریق ایجاد زیرساخت‌های امن و مطمئن و با کمک خدمات مراکز داده که توسط بخش خصوصی ارائه می‌شود، در اختیار قرار داده است.

وی ادامه داد: به طوری که متقاضیان خرید کتاب با استفاده از شبکه ملی اطلاعات، توانستند از ۳ هزار نقطه روستایی واقع در دورترین نقاط کشور نسبت به سفارش آنلاین کتاب مورد نظر خود اقدام و فارغ از هر نقطه جغرافیایی به ناشران سراسر کشور دسترسی پیدا کنند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: نمایشگاه مجازی کتاب تهران با برگزاری دو دوره نمایشگاه به صورت مجازی، ضمن دسترسی به بانک اطلاعاتی مشتمل بر سلیقه‌های مردم و نوع علاقه‌مندی آنها به خرید کتاب، قادر است به مسئولان فرهنگی کشور مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حتی شورای عالی انقلاب فرهنگی در تدوین و اجرای سیاست‌گذاری‌های کلان فرهنگی کمک کند.

در دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، بیش از یک میلیون و ۱۳۵ هزار جلد کتاب به ارزش تقریبی ۷۳۲ میلیارد و ۸۲۲ هزار ریال به فروش رسید که البته این برآورد متعلق به ساعاتی پیش از اتمام نمایشگاه است و پیش‌بینی می‌شود مبلغ کل فروش کتاب، بالغ بر این میزان باشد. این در حالی است که در سال گذشته، مبلغ کل فروش کتاب به طور تقریبی ۶۴ میلیارد تومان بوده است.

تعداد کل سفارش‌ها در دومین دوره نمایشگاه ۱۹۸ هزار و ۷۴۲ سفارش بوده است که از این میزان ۱۳۷ هزار و ۲۵ سفارش ارسال شده و ۵۳ هزار و ۲۶۹ سفارش نیز در انتظار ارسال است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند
ارتباطات در مناطق زلزله زده پایدار است