۴۶ درصد شرکت‌های برتر جهان کماکان استخدام می‌کنند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ونچربیت، بررسی که در این زمینه توسط مؤسسه کندور انجام شده نشان می‌دهد در عین حال ۲۱ درصد از ۷۰۰۰ شرکتی که در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفته‌اند در حال اخراج و کاستن از نیروی کار خود هستند و ۳۲ درصد هم علیرغم برنامه ریزی برای استخدام فعلاً این روند را متوقف و تعلیق کرده‌اند.

بر اساس این بررسی در میان شرکت‌های فعال در حوزه کسب و کارهای B۲C یا فروشندگان مستقیم محصولات تجاری به مشتری نهایی، ۴۲.۵ درصد در حال اخراج کارکنان خود هستند و تنها ۳۶.۶ درصد کماکان نیروی جدید استخدام می‌کنند. مشاغل مرتبط با بازاریابی، تبلیغات، روابط عمومی، آموزش و تجارت الکترونیک که در این رده هستند، در مجموع شرایط مساعدی ندارند.

اما در حوزه فناوری شرایط برعکس است و ۶۲ درصد از شرکت‌ها در حال استخدام نیروی جدید هستند. برخی از این شرکت‌ها مانند زوم که خدمات ویدئو کنفرانس ارائه می‌دهند شرایط بسیار مطلوبی دارند. ۷۵ درصد شرکت‌های فعال در حوزه خدمات لجستیک و حمل و نقل هم در حال استخدام نیرو هستند و میزان اخراج کارمندان توسط آنها بسیار اندک است. از جمله شرکت‌هایی که روند استخدام در آنها کاملاً صعودی است می‌توان به ارائه دهندگان خدمات آموزش مجازی، شرکت‌های تولیدکننده بازی‌های ویدئویی و شرکت‌های زیست فناوری اشاره کرد.

در مقابل میزان استخدام در شرکت‌های نرم افزاری ۲۵ درصد کاهش یافته و این کاهش در مورد شرکت‌های جهانگردی و مسافرتی ۶۲.۹ درصد، در مورد مؤسسات نگهداری از کودکان ۵۲.۴ درصد، در مورد مؤسسات هنری و تفریحی ۴۶.۷ درصد و در مورد مؤسسات مالی و بانکی ۳۵.۸ درصد است.

در امریکا ۴۰ درصد از شرکت‌ها هنوز در حال استخدام هستند و ۲۷.۷ درصد به اخراج نیروهای خود روی آورده‌اند. در انگلیس نیز ۴۱.۴ درصد از شرکت‌ها کماکان نیرو می‌گیرند و ۲۱.۷ درصد در حال اخراج نیروهای خود هستند. بیشترین میزان کاهش فرصت‌های شغلی در دوره شیوع کرونا مربوط به کشورهای نیوزلند، استرالیا، انگلیس، کانادا، ایرلند، ایتالیا، فرانسه، آمریکا، هلند، بلژیک، آلمان و سنگاپور است.

باید توجه داشت که ۶۰ درصد از شرکت‌هایی که به دنبال استخدام نیروهای جدید هستند، ده یا کمتر از ده نیرو استخدام می‌کنند و بیش از ۵۰ درصد از شرکت‌های استخدام کننده نیرو، ۵۰ نفر یا کمتر کارمند دارند. در مقابل شرکت‌های بزرگ‌تر بخش خصوصی فعلاً هرگونه استخدام را تعلیق کرده یا در حال کاهش نیرو هستند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

حملات دی او اس نتیجه بخش تر و قدرتمندانه‌تر شده‌اند
دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» برگزار می شود
پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد
مدل‌های ارزیابی کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی تدوین شد