۴۸۰ استارت‌آپ در الکامپ ۹۸ شرکت می کنند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، رضا حیدری بعدازظهر امروز دوشنبه در نشست خبری بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک و کامپیوتر (ایران الکامپ ۲۰۱۹) که در محل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برگزار شد، اظهار داشت: حضور شرکت‌های داخلی با استفاده از توان داخلی به رونق این نمایشگاه کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه تعرفه‌های نمایشگاهی نسبت به سال گذشته افزایش نداشته است، اظهار داشت: این نمایشگاه آوردگاهی است که سالانه ذینفعان توسعه و تحول اقتصاد دیجیتال با بررسی فرصت‌های بازار به جایگاه‌سازی محصولات و خدمات خود پرداخته و عملکرد سالانه خود را در معرض دید و داوری عموم قرار می‌دهند تا با تحریک تقاضای بازار به تعمیق و گسترش اقتصاد کشور یاری رسانند.

حیدری با بیان اینکه در کنار برگزاری نمایشگاه الکامپ رویدادهای دولت الکترونیک، الکام استارز، الکام ترندز، الکام جابز، الکام تاکز و الکام گیم برگزار می‌شود، ادامه داد: الکام جابز، با هدف اشتغال آفرینی و کاریابی دانش آموختگان فناوری اطلاعات و ارتباطات برپا می‌شود و به نوعی فرصت ایجاد شغل در نمایشگاه الکامپ است. به این معنی که تعدادی از شرکت‌ها که جاذب نیروی کار هستند و نیروهای درس آموخته دانشگاهی که آماده حضور در بازار کار هستند، در این بخش به هم مرتبط می‌شوند.

مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ با اشاره به اینکه در این بخش برای ایجاد شغل و کارآفرینی در حوزه فناوری اطلاعات، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای حمایت و سوبسید در نظر گرفته است، افزود: حدود یکهزار متر مربع برای سالن الکام جابز در نظر گرفته شده است و می‌توان ظرفیت مناسبی به این موضوع اختصاص داد. بر این اساس پلتفرمی در نظر گرفته‌ایم که توسط آن همه غرفه‌ها برای جذب نیروی کار آماده می‌شوند و پس از پایان جشنواره، گزارش این بخش ارائه خواهد شد.

وی تاکید کرد: دو نوع تقاضای ثبت نام برای حضور در الکامپ امسال از سوی استارت‌آپها و شرکت‌ها به ثبت رسیده است که حدود ۷۵۰ تقاضا می‌شود. در همین حال ۷ شرکت از ۷ کشور نیز اعلام آمادگی برای حضور در نمایشگاه را دارند که هنوز حضورشان نهایی نشده است.

حیدری به بررسی موضوع فناوری‌های روز مانند بیگ دیتا و بلاک‌چین در بخش «الکام ترندز» اشاره کرد و افزود: الکامپ استارز نیز به حوزه استارت آپ اختصاص دارد.

در این نشست رسول سرائیان دبیر کل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور نیز با اشاره به اینکه شعار برگزاری نمایشگاه الکامپ «آینده بهتر» است، افزود: این نمایشگاه از تاریخ ۲۷ تا ۳۰ تیرماه امسال و با هدف ارائه دستاوردهای عرصه طراحی، ساخت و تولید و پشتیبانی از محصولات، خدمات، محتوا و راهکارهای صنایع الکترونیکی، کامپیوتر و دیجیتال در اقتصاد ایران توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه دستاوردهای نرم افزاری و سخت افزاری جدیدی که در خود ابتکار و خلاقیت داشته و همگام با دانش روز باشد، برگزیده می‌شود، تاکید کرد: در الکامپ امسال به شرکتی که توانسته است در حوزه نرم افزاری یا سخت افزاری دستاوردی جدید را ارائه، رونمایی و معرفی کند، تندیس و لوح تقدیر اعطا می‌شود.

سرائیان گفت: یک ماه پس از برگزاری الکامپ، نتایج ارزیابی حاضران در این رویداد در حضور وزیر ارتباطات، اعلام می‌شود.

در همین حال در این نشست، آرش برهمند مسئول برگزاری الکام استارز نمایشگاه الکامپ نیز از ثبت نام نزدیک به ۴۸۰ استارت‌آپ در این نمایشگاه خبر داد و گفت: در الکامپ ۲۵ حدود ۱۰۰ استارت‌آپ از سوبسید سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استفاده می‌کنند و مابقی غرفه‌های ۱۲ متری دارند.

به گفته وی، ۶۰ درصد از استارت‌آپ هایی که سال گذشته در الکام استارز شرکت کردند توانستند به بلوغ برسند.

برهمند ادامه داد: خوشبختانه امسال فقط استارت‌آپ ها در الکامپ حضور ندارند و ذی نفعان بازار تأمین سرمایه هم در این نمایشگاه حاضر خواهند شد. از این رو به دنبال ایجاد پاویون برای ارتباط این استارت‌آپ ها و سرمایه گذاران هستیم.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس‌بوک اطلاعاتی درباره توزیع تبلیغات سیاسی افشا می کند
مرکز تبادل اطلاعات کشور باید دارای مدل اقتصادی شود
اجرای قانون شبکه های اجتماعی در فلوریدا لغو شد
مسائل کلیدی در اخلاق فضایی چیست؟