۴ استارتاپ در هفتمین جشنواره فاوا برگزیده شدند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، عطا خلیقی عضو کارگروه استارتاپ ها و دستگاه برتر دولت الکترونیک هفتمین جشنواره فاوا (جشنواره ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات) با بیان اینکه برای بررسی استارتاپ های شرکت کننده ۵ شاخص اصلی مد نظر قرار داشت گفت: سه شاخص ۲۵ امتیازی بود و دو شاخص تجربه کاربری ۱۰ و وضعیت رقابتی مشابه ۱۵ امتیاز داشت که در مجموع ۱۰۰امتیاز برای ارزیابی این کسب و کارها در نظر گرفته شد.

مسئول بررسی استارتاپ ها در هفتمین جشنواره فاوا گفت: استارتاپهای شرکت کننده در جشنواره امسال در ۵ شاخص، مدل تجاری، مقیاس پذیری و قابلیت گسترش پذیری استارتاپ، نوآوری در ایده یا بومی سازی، تجربه کاربری و وضعیت رقابتی یا نداشتن مشابه داخلی مورد بررسی قرار گرفتند .

وی افزود: شرکت کنندگان از طریق فراخوان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و فراخوان مرکز کسب و کارهای نوپا برای شرکت در جشنواره دعوت شدند.

خلیقی با بیان اینکه در مجموع ۱۱۷ استارتاپ برای شرکت در جشنواره ملی فاوا ثبت نام کردند، تصریح کرد: ۶ داور استارتاپ ها را بر اساس شاخص های اعلام شده مورد بررسی قرار دادند و در نهایت ۴ استارتاپ به عنوان برنده معرفی می شوند.

عضو کارگروه استارتاپ و دستگاه برتر دولت الکترونیک هفتمین جشنواره فاوا گفت: برای اولین بار است که در جشنواره عنوانی به نام استارتاپ های حوزه فناوری در جشنواره تعیین شده است و در جشنواره های گذشته شرکت کنندگان این بخش با عناوین دیگری در جشنواره حضور داشتند.

به گزارش مهر، هفتمین جشنواره ملی فاوا فردا ۲۱ اسفندماه برگزار می شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» برگزار می شود
پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد
مدل‌های ارزیابی کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی تدوین شد
کمبود تراشه ۲۰۲۳ میلادی برطرف می شود