۵۰ هزار روستای کشور از ارتباط شبکه‌ تلفن همراه برخوردار هستند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

محمد مهرابی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه در پوشش شبکه تلفن همراه، رسیدگی به تلفن ثابت و مدیریت فضای فرکانسی کشور تاکنون به وظایف و تعهدات خود عمل کرده‌ایم، ابراز داشت: پوشش ۱۰۰ درصدی شبکه تلفن همراه به ویژه در روستاها جز اولویت‌ها قرار دارد که از ۶۳ هزار روستای کشور بالای ۵۰هزار روستا از این شبکه ارتباطی برخوردار هستند و می کوشیم که بتوانیم به تعهد خود در این زمینه عمل کنیم.

وی با بیان اینکه پیگیر پوشش تلفن همراه در جنگل ابر شاهرود نیز هستیم، افزود: این مهم در نقاط گردشگری مانند استان مازندران با توجه به توریستی بودن منطقه از ابتدای جاده چالوس شروع و تا انتهای جاده برقرار است به طوری که از استان البرز سمت جاده هراز  بالای ۹۸ درصد جاده تحت پوشش قرار دارد لذا با بررسی‌های صورت گرفته امیدواریم بتوانیم همین ضریب پوشش را در جنگل ابر نیز برقرار کنیم.

مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال با بیان اینکه در حوزه جنگل ابر ابتدا باید بار مالی و تعهدات اپراتورها مشخص شود، ابراز داشت: در مکان هایی مانند حوزه ریلی و جاده‌ها جز تعهدات اپراتورها قرار دارد لذا پوشش موبایلی در این مناطق برقرار است اما با توجه به اینکه جنگل ابر از بعد ملی در کشور مطرح شده لذا با در نظر گرفتن امنیت، برق منطقه و ملاحظات منابع طبیعی و محیط زیست نسبت به پوشش ارتباطی منطقه اقدام خواهد شد.

وی افزود: قطعا برای تغییر مفهوم گردشگری از معبر به مقصد باید زیر ساخت‌های لازم فراهم باشد و پوشش تلفن همراه در نقاط گردشگری از جمله اهدافی است که پیگیری می کنیم و با توجه به اینکه در برهه‌ای از زمان قرار داریم که بدون پوشش ارتباطی بخشی از زندگی فلج خواهد بود لذا امیدواریم با همکاری اپراتورها و وزیر ارتباطات بتوانیم پوشش شبکه تلفن همراه را در نقاط گردشگری افزون‌تر کنیم.

وی با بیان اینکه استان سمنان با داشتن ضریب نفوذ بیش از ۱۰۰ درصدی تلفن همراه در رتبه دوم کشور قرار دارد، تصریح کرد: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور این آمادگی را دارد که بنا به درخواست مسئولان هر نقطه که نیاز به برقراری ارتباط باشد را تحت پوشش قرار دهد که تحقق این امر مستلزم همکاری دستگاه‌های اجرایی منطقه نیز است که بتوان با خدمت‌رسانی گام ارزشمندی در راستای تحقق اقتصادمقاومتی برداشت.  


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

بدون حضور خودتان در عکس سلفی بگیرید!
مسابقات چالش‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می شود
مایکروسافت از فایل های شخصی کاربران محافظت می کند
احساس حضور در تالار موسیقی با تبلت‌ جدید هوآوی