۶۰ درصد تست های ماهواره پیام موفقیت آمیز بود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه بازدید از دستاوردهای بخش فضایی کشور در پژوهشگاه فضایی ایران گفت: تمام تلاش انجام شده تا هرچه سریعتر ماهواره پیام متعلق به دانشگاه امیرکبیر در پژوهشگاه فضایی ایران تست های نهایی خود را انجام دهد و ما آن را تحویل بگیریم.

وی گفت: پیش بینی می شود ظرف این هفته یا هفته آینده تست های نهایی این ماهواره با موفقیت به اتمام برسد. هم اکنون بیش از ۶۰ درصد تست های این ماهواره موفقیت آمیز پیش رفته است.

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه تیم های پژوهشی پژوهشگاه فضایی به صورت شبانه روزی در حالت نهایی کردن تست ها هستند، در مورد زمان پرتاب ماهواره گفت: باید ماهواره را تحویل بگیریم و پس از آن در مورد زمان پرتاب آن مذاکره و تصمیم گیری می کنیم.

وی بر لزوم استفاده از داده های ماهواره ای برای پایش سطح زیرکشت محصولات کشاورزی، اطلاعات منابع آبی و رصد بحران و بلایا از جمله ریزگردها، طوفان و سیل تاکید کرد و گفت: زنجیره اطلاعات ما برای این موارد تکمیل است و دستگاه های مرتبط به عنوان بهره برداران اصلی از این اطلاعات باید از آن استفاده کنند.

جهرمی با تاکید بر اینکه برای آگاه سازی دستگاه های مرتبط از دستاوردهای فضایی کشور جلساتی را با وزرای مختلف از جمله وزرای نیرو، کشاورزی و رئیس سازمان محیط زیست ترتیب می دهیم، گفت: امروز بازدید وزیر نیرو از پژوهشگاه فضایی ایران با این هدف صورت گرفته است. در همین حال، فردا نیز وزیر کشاورزی از پژوهشگاه فضایی ایران و دستاوردهای ماهواره ای بازدید خواهد داشت.

وی تاکید کرد: تاکنون از داده های ماهواره ای و اطلاعاتی که تصاویر ماهواره ها در اختیار ما می گذارند در ستاد مدیریت بحران و ستاد احیای دریاچه ارومیه استفاده شده است اما برای توسعه این کاربردها در خدمت سایر دستگاه های اجرایی نیز خواهیم بود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

سامانه «راه نوآوری» برای توسعه کسب و کار دیجیتال راه اندازی شد
شکایت لحظه آخری تیک تاک از ترامپ
حمایت از پلتفرم داخلی به کام خارجی/موازی کاری با شورای فضای مجازی
مسابقات آنلاین موبایل در چهل سالگی دفاع مقدس برگزار می شود