۶۷ درصد دستگاههای دولتی خدمات خود را الکترونیکی کردند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه بازدید نمایندگان عضو کمیسیون صنایع مجلس از سازمان فناوری اطلاعات که باهدف اطلاع از آخرین وضعیت پروژه دولت الکترونیک انجام شد، اظهار داشت: دولت الکترونیکی شیوه جدید از حکمرانی دولت به منظور بهینه سازی فرآیندها و صرفه جویی است.

وی با بیان اینکه در دولت الکترونیک قرار نیست اطلاعات کل کشور یکجا تجمیع شود و مهم تبادل اطلاعات است، گفت: اطلاعات سازمان های حاکمیتی ملی است و باید در راستای منافع ملی تبادل شود.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه ۶۷ درصد دستگاه های دولتی خدمات خود را الکترونیکی کردند، ادامه داد: در زمینه دولت الکترونیک، مشکل کمبود قانون نداریم اما مشکل ضمانت اجرایی است که حلقه مفقوده این زنجیره محسوب می شود.

آذری جهرمی با بیان اینکه درآمد صنعت ICT به ۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است، گفت: از مجموع این درآمد، تنها ۱۰ درصد تخصیص پیدا کرده است.

وی کل اعتبار وزارت ارتباطات برای تخصیص وام را ۱۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد که ۱۵ میلیارد آن به پیام رسان های داخلی اختصاص یافته و گفت: پیشنهاد دادیم برای سال آینده، در بودجه، ۱۰۰۰ میلیارد تومان از محل درآمدهای وزارت ارتباطات به دولت الکترونیکی تخصیص داده شود.

در این نشست عزیز اکبریان، رئیس کمیسیون صنایع مجلس نیز گفت: باید موانع توسعه دولت الکترونیکی در کشور برداشته شود و وزارت ارتباطات سازمان هایی را که در این زمینه همکاری نمی‌کنند طی نامه ای به مجلس اعلام کند تا مجلس پیگیری کند که علت این عدم همکاری چیست.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

دستاوردهای ICT کشور در نمایشگاه «اقتدار ۴۰» به نمایش گذاشته شد
تماس تلفنی مشترکان ۵ مرکز مخابراتی دچار اختلال می شود
آسیاتک با جشنواره «نت پاییزی» به استقبال سومین فصل سال رفت
خرید فیزیکی انواع کالا در خانه با فناوری هوش مصنوعی