۶۷ درصد روستاهای استان سمنان تحت پوشش اینترنت پهن باند است


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

سید یاسر حسن‌پور در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه ارائه خدمات ارتباطی و تحقق دولت الکترونیک یکی از مهم‌ترین رویکردهای این نهاد است، اظهار داشت: در حال حاضر ۶۷ درصد روستاهای استان سمنان تحت پوشش اینترنت پهن باند است.

وی بابیان اینکه جاده سمنان به مهدی‌شهر و بالعکس از ظرفیت فنّاوری ۳ جی و ۴ جی به‌واسطه نزدیکی این جاده به شهر برخوردار است، افزود: پایه و اساس جاده‌ای اصلی استان غیر از جاده حرم تا حرم بر مبنای فنّاوری ۲ جی است.

۸۵ درصد جاده حرم تا حرم در استان سمنان دارای فنّاوری ۳ جی و ۴ جی است

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان تصریح کرد: در موارد خاصی مثل شهرهایی که از فنّاوری ۳ جی و ۴ جی برخوردار هستند و به جاده اصلی نزدیک است باعث می‌شود این مسیر نیز مجهز به فنّاوری مذکور می‌شود.

حسن‌پور با اشاره به اینکه ۸۵ درصد جاده حرم تا حرم در استان دارای فنّاوری ۳ جی و ۴ جی است، خاطرنشان کرد: این جاده از ابتدای ایوانکی تا انتهای حوزه استان سمنان بعد از عباس‌آباد میامی را پوشش می‌دهد.

وی اضافه کرد: مابقی جاده‌های اصلی استان سمنان تعهد پروانه‌ای برای اینترنت پهن باند سیار ندارند و فقط پوشش تلفن سیار در تمامی مسیرهای اصلی برقرار است.

وجود ۱۴۵۱ سایت تلفن همراه در استان سمنان

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با تأکید بر اینکه سه اپراتور در سطح استان پوشش دهی دارد و خدمات ارائه می‌کند، یادآور شد: درمجموع یک هزار و ۴۵۱ سایت تلفن همراه در سطح استان وجود دارد.

حسن‌پور گفت: از مجموع این سایت‌ها ۵۷۱ مورد ۲ جی، ۴۷۵ مورد ۳ جی و ۴۰۵ مورد ۴ جی است که بستر ارتباطات را در سطح استان فراهم می‌کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

انگلیس از اپل تحقیق می کند
تبلیغ شبکه‌های اجتماعی خارجی در رسانه ملی ممنوع شد
رکورد سرعت شبکه‌های نسل پنجم شکسته شد
اعلام نگرانی رسمی آمریکا از پیشتازی چین در حوزه هوش مصنوعی