۷۲۰۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شعار وزارت ارتباطات برای روز جهانی ارتباطات امسال «رونق تولید و گسترش خدمات دیجیتال» است.

با توجه به اینکه اینترنت پرسرعت می‌تواند زمینه دسترسی بدون تبعیض خدمات پایه‌ای ارتباطات و فناوری اطلاعات را برای افراد فراهم کند، بنابراین بیش از ۷۲۰۰ روستا برای تحقق اهداف برنامه ششم توسعه به پهن باند شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند. تجهیز این روستاها منجر به توسعه کسب و کارهای اینترنتی می‌شود.

بنابراین باید زیرساخت‌های مورد نیاز برای توسعه و ترویج ICT و دسترسی بدون تبعیض مردم به خدمات پایه‌ای ارتباطات و فناوری اطلاعات تأمین شود.

تا پایان برنامه ششم توسعه ۸۰ درصد روستاها به پهن باند شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند.

در حال حاضر ۸۰ درصد جمعیت روستایی کشور به سرویس کامل ارتباطی مجهز شده‌اند. این تعداد جمعیت، می‌توانند با کمک گوشی‌های تلفن همراه به خدمات بانکی، آموزشی و سایر خدمات بر بستر وب دسترسی داشته باشند.

از طرح توسعه اینترنت پرسرعت روستایی روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی می‌شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ضرورت راه‌اندازی پلتفرم‌های مشترک با کشورهای اسلامی
اپ اخبار جعلی واکسیناسیون از اپ استور حذف شد
قرار نیست ارتباط مجازی ما با دنیا قطع شود
آخرین قانون ما درباره استقلال فضای مجازی به ۱۳ سال قبل بر می گردد